Komşuluk Konusunda Deneme

Bizim kültürümüzde en önemli konulardan bir tanesi komşuluktur. Bu yazımızda komşuluk konusunda bir deneme paylaşacağız.

Komşuluk bizler için çok önemli bir kavramdır. Komşularımız en zor zamanlarımızda bize yardım eden insanlardır. Bizler küçük yaşlardan itibaren paylaşmayı ve yardımlaşmayı komşularımızdan öğreniriz. Komşularımız sayesinde huzurlu ve mutlu yaşamayı öğrenir, onlar sayesinde çocukluğumuza ait güzel anılar biriktiririz.

Türk toplumunda en çok önem verilen değerlerden bir tanesi komşuluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler ev alırken ilk önce komşularımızın iyi olup olmadığına dikkat ederiz. Çünkü komşuların iyi olması durumunda başımız ağrımaz, karşılıklı saygı ve sevgi içerisinde komşuluk ilişkilerimizi sürdürmeye devam ederiz. Komşularımız zor zamanımızda bize en çok yardım eden kişiler olmakla birlikte, mutlu anlarımızı da bizler öncelikle komşularımızla paylaşırız.

Bizim için komşuluk akrabalıkla eş anlamlıdır. Dinimizde komşuluk ilişkilerinin önemini sık sık vurgulamıştır. Kötü komşulara sahip olan kişiler huzurlu bir yaşama kavuşamaz. Bu nedenle komşularımıza dikkat etmeli ve onlarla her zaman iyi ilişkiler içinde bulunmalıyız.

Komşuluk İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

20 yorum

  1. bence komşuluk ve akrabalık aynnı şey değildir.çünkü dünyaya geldiğinde akrabalrın hazırdır fakat insan dostunu komşusunu kendine yakın olanı seçer. ama yinede çok güzel bir deneme hazırlamışsınız.teşekkürler…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.