Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Komşuluk İlişkileri İle İlgili Kompozisyon

Komşuluk İlişkileri İle İlgili Kompozisyon hakkında bilgi kısaca.

Türk toplumunda komşuluk müessesinin önemi büyüktür. Kimse yanımızda kalmasa bile komşularımız her zaman orada bize yardım etmeye hazırdır. Türk milletinin en bilinen özellikleri olan hoşgörü ve sıcakkanlılık, bu komşuluk ilişkilerinden çıkmaktadır. Herkes komşuları ile ilişkilerini iyi tutmalıdır çünkü komşuluk bizler için çok önemli bir kavramdır.

Yaşadığımız yer neresi olursa olsun mutlaka bir veya birkaç komşumuz vardır. Vakti geldiğinde biz, vakti geldiğinde onlar karşılıklı yardıma koşarız. Başımız sıkışınca aklımıza ilk gelen ailemiz, dostlarımız ve komşularımızdır. Evde güzel bir yemek piştiğinde komşuya da bir tabak götürülür ki bu, adettendir. Kardeşlik, dostluk, akrabalık kavramları bir yana; komşuluk bazen onlardan da ötedir.

İnsanların en çok sıkıldığı yerler komşuluk ilişkisinin olmadığı yerlerdir. Birbirine bir günaydın bile demeyen komşular aralarına farkında olmadan bir duvar örerler. Asansörde bile birbirleriyle konuşmaktan çekinirler. Bu samimiyetsiz, sıkıcı ve monoton bir hayat meydana getirir. Komşularımız ile güzel ilişki içerisine girmek için onlara en başta bizim değer vermemiz gerekir.

67825

Komşuluk İlişkileri Hakkında Bilgi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Beyza Yılmaz dedi ki:

  Çok güzel olmuş

 2. YUSUF dedi ki:

  bence güzel olmuş ödevime yardımcı oldu teşekkür ederim

  1. Mehmet dedi ki:

   Komşuluk İlişkileri Hakkında Kompozisyon Güzel ama yazmak uzun sürecek gibi başladım.

 3. gül dedi ki:

  güzel yazılmış
  hemen defterime yazayım
  teşekkür ederim

 4. gül dedi ki:

  güzel yazılmış
  hemen defterime yazayım

 5. Şadiye güler dedi ki:

  Çok güzel bir site

Yorum Yaz