Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Kızlarını Okutmayan Millet Oğullarını Manevi Öksüzlüğe Mahkum Etmiş Demektir Sözünden Ne Anlıyorsunuz

Bir toplumun kendini geliştirebilmesi ve geleceğe taşıması için eğitim çok önemlidir. Bazı toplumlarda kızların eğitim alma oranı malesef ki çok düşük olmaktadır. Bu durumda birçok problemi beraberinde getirebilmektedir. Peki kızlarını okutmayan milletler ne gibi sorunlar ile karşı karşıya kalırlar? Bir toplumda bulunan kızların okuması o topluma ne gibi katkılar sağlar? Okuyan kız sayısının fazla olduğu bir toplum ile okuyan kız sayısının az olduğu bir toplum arasında ne gibi farklılıklar bulunur? Bu ve buna benzer çok fazla soruya ait yanıtları bulmak ya da kızların okuması ile ilgili çok daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız, sizin için paylaşmış olduğumuz bu Kızlarını Okutmayan Millet Oğullarını Manevi Öksüzlüğe Mahkum Etmiş Demektir Sözünden Ne Anlıyorsunuz adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Her insanın bir kadından dünyaya geldiğini ve kadının bir insan için ne kadar önemli olduğunu bilmekteyiz. Bir toplumun kızlarının yeteri kadar okuyamadığını göz önünde bulundurduğumuz zaman ise eğitim almamış olan bu kadınların yetiştirdikleri çocuklar üzerinde çok verimli olmadıklarını söyleyebiliriz.

Bir çocuk için anne faktörünün ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Her çocuk vaktinin birçoğunu annesi ile geçirir ve hayatındaki birçok konuda annesini örnek alarak yaşar. Fakat annelerin okuyamadıklarından ya da okutulmadıklarından dolayı bu yetişen çocukların iyi bir birey ya da topluma faydalı bir insan olması neredeyse mümkün değildir.

Kızlarını Okutmayan Millet Oğullarını Manevi Öksüzlüğe Mahkum Etmiş Demektir Sözünden Ne Anlıyorsunuz Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Maddi öksüz, annesi olmayan çocuklardır, manevi öksüz ise anne sağ ama eğitim ve öğretim yönünden gerekli donanımı olmayan anneler anlamındadır, diye düşünüyorum

Yorum Yaz