Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Kompozisyon

Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Sözünün Anlamı, Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Kompozisyon

Kitaplar kişiyi bilgiye ulaştıran en önemli hazinelerdir. Kitap sayesinde kişi bilgisizliğini yener, kitaplardan doğrunun ve yanlışın ne olduğunu öğrenir. Kitap okuyan kişiler okumayanlara göre çok daha doğru davranışlarda bulunan kişilerdir.

Kitap okuyan kişiler boş vakitlerini doğru şekilde değerlendirirler. Kitap eğitim ile eş anlamlıdır. Kitap okumayı seven kişiler eğitimli kişilerdir ve onlardan kimseye zarar gelmez. Çünkü bu kişiler bilgilerini her zaman toplum yararına kullanır ve hem kendilerini hem de toplumu sürekli geliştirirler. Kitaplardan uzak duran eğitimsiz insanlar ise vakitlerini zararlı alışkanlıklarla geçirerek hatta bazen de suç işlerler. Hapishanelerdeki suçluların büyük çoğunluğu eğitimsiz kişilerden oluşmaktadır.

Bir toplumun suç oranının az olması ve başarılı işlere imza atması ancak eğitim ile mümkündür. Eğitimin temel dayanağı ise kitaptır. Bu nedenle her devlet eğitime önem vermeli ve kitaplık sayısını arttırarak insanların doğruya ve yanlışa kolay ulaşabilmesini sağlamalıdır. Böylece toplumlardaki suç oranı azalacaktır.

Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nisanur Zeynep ÖZCAN dedi ki:

    Bence çok yararlı bir site teşekkür ederim. Bilgileri paylaşanlara da teşekkür ederim. Ayrıca hermesin de berat kandilini kutlarım. ☺:)

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781