Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Kış Mevsimi Ne Zaman Başlar Ne Zaman Biter

Kış mevsimi birçok insan tarafından çok sevilen fakat birçok insan tarafından da pek sevilmeyen bir mevsim olmaktadır. Çünkü yılın en soğuk günleri kış mevsiminde yaşanmaktadır. Kış dört mevsimden biri olmak ile birlikte bu mevsimler arasında en soğuk olanıdır. Kış mevsiminin gelmesini birçok insan iple çekebilirken birçok insan da bu mevsimin gelmesini hiç istememektedir. Peki kış mevsiminde hangi aylar bulunur? Kıs mevsimi ne zaman başlar ve ne zaman biter? Kış mevsiminin getirileri nelerdir? Bu soruların cevaplarını bilmek ya da kış mevsimi ile ilgili çok daha detaylı bilgilere erişim sağlamak istiyorsanız, sizin için yayımlamış olduğumuz bu çalışmaya bir bakın deriz.

Her mevsimde olduğu gibi kış mevsiminde de üç ay bulunmaktadır. Kış mevsiminde bulunan bu aylar Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır. Kış mevsimi 1 Aralık tarihinde başlar ve 28 ya da 29 Şubat’ta son bulur. Kış mevsiminde genellikle hava sıcaklıklarının çok düşük olduğu görülür. Yılın en soğuk günlerine kış günleri adı verilir. Sıcaklar azalır hatta eksiye düşer. Sıcaklıkların eksiye düşmesi sonucunda ise ortaya kar ve yağmur çıkar. Kış mevsiminin ilk önce başladığı yer Kuzey Doğu Anadolu Bölgesi olmaktadır. Bu bölgeden başlar ve batıya doğru ilerlemeye devam ettiği görülür.

Kış mevsiminde güneş ışınlarının dünyaya yatay bir şekilde gelmesinden kaynaklanan soğuk havalarda aynı zamanda don olayları ve kar yağışı da görülmektedir. Kış mevsiminde insanlar çok fazla üşüdüklerinden dolayı en kalın bu mevsimde giyinirler.

Kış Mevsimi Ne Zaman Başlar Ne Zaman Biter Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz