Kaş Yapayım Derken Göz Çıkarmak Ne Demek

Asırlar önce yaşayan ve kültürümüzü meydana gelen atalarımız günlük hayatlarında bir çok olaya şahit olurken aynı zamanda bu olaylar ve durumlar karşısında da ister istemez bir takım tecrübeler edinmişlerdir. Atalarımız edinmiş oldukları tecrübeler ile duygu ve düşüncelerini ifade edebilmek amacı ile bir takım cümleler kurmuşlardır ve bu cümleler nesilden nesle aktarılarak günümüze kadar kalıplaşarak “deyimler” olarak gelmiştir.

Bu yazımızda günlük yaşantımızda insanların çok sık kullandığ deyimlerden birisi olan kaş yapayım derken göz çıkarmak ne demek kısaca sizler için derlediğimiz bilgileri sizlere aktaracağız.

Her insanın karakteristik özellikleri farklı olmaktadır bu nedenle de her insanın olaylara ve durumlara karşı bakış açıları farklılık göstermektedir. Dolayısıyla da insanlar he rolaya ve duruma farklı farklı tepki verirler ve farklı bakış açılarından olaylara bakarlar.

Kimi insanlar oldukça iyi niyetli ve iyimserdir. İyi niyetli olan insanlar bazı olumsuz durumlarda iyi bir şeyler yaparak olumsuz giden durumları ve olayları düzeltmeye çalışır. Bu tür insanlar çevrelerine karşı iyilik yapmaya çalışırken iyi niyetli davranırken düzeltmeye çalıştığı olayı tamamen bozabilir ve ortaya çıakrdığı sonuçlar daha kötü ve daha olumsuz olabilir. İşte bu tarz insanlar için “Kaş yapayım derken göz çıkarmak” deyimi sık sık kullanılmaktadır.

Kaş Yapayım Derken Göz Çıkarmak Deyiminin Anlamı Nedir konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Önerilerinizi Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bizimle Paylaşın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.