Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Şubat 2021

Karlı ve Sisli Havaların Trafiğe Etkileri Nelerdir

Karlı ve sisli havaların trafiğe etkileri nelerdir hakkında bilgi kısaca

Karlı ve sisli havalarda nasıl araba sürülür, sürüş teknikleri nelerdir? Bu yazımızda sizleri bu konuda bilgilendireceğiz.

Karlı ve sisli havalarda sürücülerin görüş alanları azalır ve yollar kayganlaşır. Bu da trafik kazalarına sebebiyet verebilir. Bu havalar sürücülerin en dikkatli olması gereken havalardır. Arabalar karlı havalarda kayabilir ve direksiyon hakimiyetini sağlamak oldukça zordur. Karlı ve sisli havalarda ilk olarak sis farları kullanılmalıdır ve araba çok hızlı kullanılmamalıdır. Ani fren hareketleri de arabanın kaymasına yol açabileceği için ani frenlemelerden kaçınılmalıdır. Araba frenleme esnasında kayarsa paniğe kapılmadan küçük direksiyon hareketleri ile araba kontrol edilmelidir. Panikle ani manevralar yapılmamalıdır. Trafik kazaları da bu şekilde azalacaktır.

Karlı ve sisli havalarda en büyük yardımcınız kış lastikleriniz olacaktır. Kış lastikleri mutlaka zamanında taktırılmalıdır. ABS fren sistemi olan araçlar bu havalar için daha kullanışlıdır. Karlı ve sisli havalarda araç kullanılırken takip mesafesine ayrı bir önem verilmeli, hatta takip mesafesi artırılmalıdır. Arabanın kayabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Arabalarda mutlaka çekme halatı, kriko, yedek lastik ve zincir bulundurulmalıdır.

uludagda_yogun_kar_trafigi_durdurdu_h17595

Karlı ve Sisli Havaların Trafiğe Etkileri Nelerdir Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz