Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Şubat 2021

Kamu Hizmetlerinin Yürütülmesinde Yerel Yönetimlerin Rolü Nedir

Kamu Hizmetlerinin Yürütülmesinde Yerel Yönetimlerin Rolü Nedir hakkında bilgi kısaca.

Yerel yönetimler bir ülkedeki en önemli yönetim unsurlarındandır. Yerel yönetim seçimleri bölge halkı tarafından doğrudan yapıldığı için büyük önem taşır. Az nüfus ve dar coğrafya yerel yönetim seçimlerini daha demokratik yapar çünkü yöneticiler o halkın içindendir ve halk oyunu daha bilinçli biçimde kullanır. Partiler için genel yönetime giden yolda bir kilometre taşı niteliği taşıyan yerel yönetimler genel seçim yüzdesine benzer çıktığı için önem taşımaktadır. Genel seçim propagandalarında partiler halktan yerel seçimdeki başarılarını göstererek oy isterler.

Bölge halkının sorunlarının çözülmesinde birinci dereceden yetkili olan yönetimler bu özelliğiyle o bölge halkı için de büyük önem taşır. Bazı yerel sorunların çözülmesi devlet tarafından tamamen yerel yönetimlere bırakılmış durumdadır. Yol, su, ulaşım ve kanalizasyon gibi özel sorunlar yerel idareler ve belediyeler tarafından şikayetler göz önünde bulundurularak çözülür. Halka daha yakın olduğu için yerel yönetimler halkın sorunlarını daha iyi bilir ve sürekli bunun üzerine çalışırlar. Bürokratik açıdan da genel yönetimlere göre daha hızlı bir süreç işler ve toplumla iletişim daha kolaydır.

 

Kamu Hizmetlerinin Yürütülmesinde Yerel Yönetimler Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. star dedi ki:

  Küçükler anlamaz kamu hizmetlerinin yürütülmesinde yerel yönetimlerin rolü ödevimizi yaptık.

 2. arzu erdem dedi ki:

  aynen sudennaz gibi düşünüyorum.

 3. sudenaz yıldırım dedi ki:

  çok güzel ama çok kısa

  :):):)

 4. sudenaz yıldırım dedi ki:

  çok güzel ama çok kısa

  :):

  1. Anonim dedi ki:

   Sen de bir olsun iyi geceler olsun iyi ki var iyi akşamlar canım benim çok hoşuma gidiyor iyi akşamlar canım benim çok hoşuma gidiyor iyi geceler iyi mesajı tamam rağmen oor Evet eur Yupe olsun iyi bir or Mrh iyi ı İyi akşamlar ki tor bir iyi bir rıeinsan şey evlilik yor Mrh tfdjdjflckfogkdlhkfojxkfl

Yorum Yaz