Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Kalem mi Daha Keskindir Kılıç mı

Kalem mi daha keskindir kılıç mı? Kalemin keskinliği ile kılıcın keskinliği arasında nasıl bir fark bulunur? Bu soruların cevabı için, sizlere sunmuş olduğumuz bu yazının içeriğine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eski zamanlarda kılıcın çok daha keskin olduğu düşünülse de, günümüzde kalemin kılıçtan çok daha keskin olduğu bilinmektedir. Kılıç kaba kuvveti ve şiddeti, kalem ise ilimi temsil eder. Günümüzde artık insanların kaba kuvvet ile bir yere ulaşamadıkları fakat ilim ile dünyayı alt üst edebildikleri ortaya konmaktadır.

Eski zamanlarda yaşayan herhangi bir insana bu soru sorulması durumunda cevabı kılıç olabilirken, günümüzde bu sorunun cevabı kesinlikle kalem olmaktadır. Kılıç ne kadar keskin olursa olsun, günümüzde kalemden daha keskin bir konumda bulunmamaktadır. Kalemin hem yapıcı hem de yıkıcı yönü kılıçtan çok daha fazla olmaktadır.

Eski zamanlarda kılıç sayesinde birçok savaş kazanılmış olup başarı elde edilmiştir. Fakat kılıç, zaman içinde önemsiz kabul edilerek yerini kaleme bırakmıştır. Kalem kullanan kişiler olarak akıllı ve güçlü bilim adamları kastedilmektedir. Bir insanın güçlü olmak için yapması gereken durumlar kalem sayesinde gerçekleşebilmektedir. Kalem insanlar için oldukça yarar sağlayabildiği gibi istediği zaman büyük zararlar da yaratabilir. Bu durumdan kalemin yetkisinin ve kuvvetinin çok fazla olduğunu anlayabiliriz.

Kalemin günümüzde kılıçtan çok daha üstün olduğunu bilmeli ve durumu unutmayarak yaşamımıza devam etmeliyiz.

Kalem mi Daha Keskindir Kılıç mı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. alpobabo dedi ki:

  kılıç her zaman daha kalemden keskindir

 2. fatma dedi ki:

  ama unutmamak gerekirki şuan en büyük güçler kılıçla adam olmuştur hatta ülkemiz gelişirken ilk önce silah üretmiştir

  1. Anonim dedi ki:

   silah nasıl üretildi peki ? o silahı üretebilmek için bir bilgi,zeka, aklının yani (kaleminin) olması gerekir eğer sen kalemini kullanmasaydın silahın nasıl olabilirdi? ilk önce zeka gücüyle zemini sağlamlaştırmalı ardından sağlam strateji üzerine savaşarak bir şeyleri elde edebilir

Yorum Yaz