James Watt’ın Makinesi Dünyayı Değiştirmiş Olabilir mi

Geçmişte bilim alanını geliştiren ve bir çok buluş ile icatlar yapan bilim adamı yaşamıştır ve bu bilim adamlarının bilime ve insanlığa büyük katkıları olmuştur. Bilime ve insanlığa büyük katkılar sağlayan bilim adamlarından birisi de James Watt’dır. Bu yazımızda James Watt’ın makinesi dünyayı değiştirmiş olabilir mi kısaca sizlere bilgiler aktaracağız. Umarız siz değerli okuyucularımıza faydalı olur…

aaeaaqaaaaaaaazpaaaajdzlnmmyzdlkltczmjctngflmc04m2vkltu4m2q3mdlkztm3nqBir çok buluş ve icadın altına imzasını atan James Watt, icat etmiş olduğu makinesi sayesinde özellikle madencilik alanında büyük bir seviye atlayarak madencilik alanında verimliliği ve üretimi son derece yüksek bir seviyeye ulaştırmıştır. Bu makineden önce su, yer altından insan gücü sayesinde el ile çıkarılıyordu. Bu işlem çok fazla zaman alırken aynı zamanda da işçileri fazlasıyla yoruyordu. Bu durum sonucunda James Watt, yaptığı çalışmalar ile pompayı icat etmiştir. James Watt’ın icadı olan bu makine sayesinde başta madencilik alanı olmak üzere bir çok üretim alanında da gelişmeler yaşanmıştır.

Madencilik alanı ile bir çok alanda kullanılmaya başlanan James Watt makinesi zor, yorucu ve zaman işler karşısında insanlara büyük bir fayda sağlayarak adeta dünyanın değişmesine ortam hazırlamıştır. Böylece büyük bir yükü üzerine alan bu buluş ile üretim ve verimlilik de artmaya başlamıştır.

James Watt’ın Makinesi Dünyayı Değiştirmiş Olabilir mi Sizler de Görüşlerinizi Yorumlarınızı ve Sahip Olduğunuz Bilgileri Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bizimle Paylaşın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.