Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Bölümü Tanıtımı:

Bu programda, tarımsal botanik, zootekni, meteoroloji, bilgisayar programları, bitki koruma, tarım hukuku, tarımsal muhasebe, tarım politikası, hayvansal üretim işletmeciliği gibi oldukça geniş bir alanda dersler verilir. 10 haftalık staj döneminden sonra mezunlar özel veya kamuya bağlı çiftlik üretme tesisleri vb.. gibi yerlerde yönetici yardımcısı veya uzman olarak iş bulabilirler

Programın Amacı: İşletme organizasyonu ve çiftlik yönetimi programının amacı, tarım işletmelerinin planlanması ve yönetimi konusunda çalışacak ara elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: İşletme organizasyonu ve çiftlik programında matematik, tarımsal botanik, meteoroloji, bilgisayar, istatistik, tarımsal ekoloji, bahçe tarla tarımı, tarım hukuku, tarım işletmelerinin analizi ve planlama bağ-bahçe tarla ürünleri işletmeciliği gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: İşletme organizasyonu ve çiftlik yönetimi programında okumak isteyenlerin hem biyolojiye hem ekonomiye ilgi duyan açık havada çalışmaktan hoşlanan, başkalarını etkileyebilen, girişimci kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: İşletme organizasyonu ve çiftlik programını bitirenlere “Çiftlik Yönetimi Teknikeri” ünvanı verilir . İşletme organizasyonu ve çiftlik yönetimi teknikerleri çiftliklerin ve tarımsal işletmelerin yönetim planının hazırlanması ve yürütülmesi; çiftlikte üretilecek ürünlerin belirlenmesi, çalışacak elemanların seçimi, hammaddenin satın alınması verimli ürün elde edilmesi ve ürünlerin pazarlanması ile ilgili tüm işlerde ziraat mühendisine yardımcı eleman olarak çalışır.

Çalışma Alanları: İşletme organizasyonu ve çiftlik yönetimi teknikerleri Tarım ve Köyişleri Bakanlığına veya özel sektöre ait çiftliklerde görev alabildikleri gibi kendi çiftliklerinin yönetimini de yapabilirler.

İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Nedir, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Ne İş Yapar, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Maaşları, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi İş İmkanları, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi İş Çalışma Alanları, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Mesleği Hakkında Bilgiler, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Bölümünün Geleceği, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Bölümü Tercih Edilir mi, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Tanıtımı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Mezunları Ne İş Yaparlar , İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi İş Bulma Durumu

> İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz