Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İnternet Bağımlılığının Tedavisi Mümkün - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

İnternet Bağımlılığının Tedavisi Mümkün

İnternet Bağımlılığı Tedavisi, İnternet Bağımlılığının Tedavisi Mümkün

Son zamanlarda internet bağımlılığının artması ile birlikte bu sağlık sorununa önlem almak isteyen kamu hastaneleri de harekete geçmiş durumda. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan polikliniklere hastalar bireysel olarak başvuru yapabiliyor, bu başvurunun ardından hastaların tedavileri de burada psikiyatristler tarafından gerçekleştiriliyor.

Hürhaber’de yapılan habere göre, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir seminer düzenlenerek aileler de bilgilendirildi. İnternet bağımlılığı konulu seminerde; Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Ahmet Yaser Müslümanoğlu, yaptığı konuşmada internetin faydalarının yanında zararlarının da bulunduğunu kaydetti.

Psikiyatr Dr. Zerrin Binbay, açılan polikliniklerin amacının hastaları tespit ve tedavi etmek olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:, “İnternet bağımlılığı gelişen bir teknolojiyle birlikte artık çok sık görmeye başladığımız bir durum. İnternet bağımlılığının belirtileri de diğer bağımlılıklara çok benziyor. Yaygınlığının çok olması sebebiyle bağımlılık kısmı zaman zaman atlanabiliyor. Bu yüzden internet bağımlılığına dikkat çekmek, birinci amacımız önlemek. Önleme daha kolay ve ucuz, hem de daha az zaman alıcı. İkinci amacımız da eğer böyle bir internet bağımlılığı durumu varsa kişilerin ve aile bireylerinin hep birlikte tedaviye başvurmaları. Bu yüzden İnternet Bağımlılığı Polikliniğimizi açtık. Haftanın bir günü bir devlet hastanesinde bu hizmetin verilmesini önemsiyoruz. Bu poliklinikler daha önce de açılmıştı ama yaygınlaşmaya başladı” dedi. Binbay internet bağımlılığının en önemli kriterinin zaman algısının bozulması olduğunu belirtti. Hastalar gerektiğinde de ilaç tedavisi ile de tedavi edilebiliyor.

İnternet Bağımlılığı Nasıl Tedavi Edilir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781