İnsanların Birbirleriyle İletişiminde Samimiyetin Önemi

Her insan, içerisinde olduğu bu hayatta başka insanlar ile sürekli bir iletişim halindedir. Hiçbir insanın, başka bir insan ile iletişim kurmadan hayatını sürdürmesi söz konusu bile değildir. Fakat kurulan iletişimlerde en önemli husus o iletişimin doğru olmasıdır. Başka bir insan ile kurmuş olduğumuz iletişimin doğru olmasının tek yolu da samimiyet kavramının varlığından geçmektedir. İnsan ilişkileri için en önemli kavramlardan bir tanesi şüphesiz ki samimiyet kavramıdır. Bizler de, bu konuda daha bilgili olmanız ve kurduğunuz iletişimleri daha doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz amacıyla yapmış olduğumuz bu çalışmada, sizlere insanların birbirleriyle iletişiminde samimiyetin önemi kısaca bilgi vereceğiz.

Her insan, iletişim halinde olduğu insana güvenmek ister. Güven olmadan kurulan iletişimlerin sağlıklı bir iletişim olması beklenemez. Güven duygusunun sağlanabilmesi için ise samimiyetin var olması gerekmektedir. İletişim halinde olan her insanın hem konuşmalarında hem de davranışlarında samimi olması çok önemlidir. Samimiyetin bir diğer anlamı içtenlik olduğu için insanların iletişim kurarken içlerinden geldiği gibi davranmaları gerekmektedir.

Kimi insanlar kurdukları iletişimlerde kendileri olamayabiliyorlar. Bu durumun ortaya koyduğu sorun ise samimiyetsizlik ya da güvensizlim oluyor. Böyle ilişkiler olumsuz sonuçlar veriyor ve iletişim halinde olan her iki taraf da hüsrana uğruyor. Bunun olmaması ve iyi sonuçlar elde edilmesi için her insanın öncelikle kendi olması ve kendi gibi davranması, yani samimi olması gerekiyor.

İnsanların Birbirleriyle İletişiminde Samimiyetin Önemi Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.