Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

İnsan Yedisinde Neyse Yetmişinde de Odur Anlamı

Asırlar önce yaşamış olan atalarımız yaşamış oldukları olaylar ve durumlar sonucunda elde ettikleri tecrübeler ile duygu ve düşüncelerini aktarabilmek için sözleri dile getirmişlerdir ve bu cümleler kalıplaşarak nesilden nesle aktarılarak günümüze kadar atasözleri olarak gelmeyi başarmıştır. Bu yazımızda kalıplaşarak günümüze kadar gelen atasözlerinden birisi olan insan yedisinde neyse yetmişinde de odur anlamı kısaca sizlere açıklayacağız.

indirHer insan doğası gereği doğar, büyür, yaşar ve ölür. İnsan doğduğu aileye ve daha sonra da doğduğu topluma ait olur ve dolayısıyla da ait olduğu toplumun kültürü, adetleri, gelenekleri, görenekleri, örf ve adetleri ile yoğrularak büyür ve karakterini oluşturmaya başlar.

İnsan yaşamı boyunca kendisine özgü karakterini, alışkanlıklarını ve davranışlarını oluşturur bunun sonucunda da her insanın kendisine özgü bir karakter yapısı meydana gelmiş olur.

He rinsan yedisinde neyse yetmişinde odur çünkü insanlar sahip oldukları ve küçük yaşlardan itibaren edindikleri alışkanlıklardan vazgeçemezler ve dolayısıyla da bu alışkanlıklar ve karakter özellikleri insanların küçük yaşlarından itibaren ölene kadar onalrla birlikte yaşar ve hatta insanlar sahip oldukları alışkanlıkların ve karakter özelliklerinin etkisi altında çoğu zaman kalırlar.

İnsan Yedisinde Neyse Yetmişinde de Odur Atasözünün Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz