Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

İnsan Niçin Allah’a Dua Etmeli ve Ona Sığınmalıdır

İnsan yaşamına devam edebilmek için birçok şeye ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlar arasında beslenme, giyinme, iletişim gibi faaliyetler yer almaktadır. Bu faaliyetlerin herhangi bir tanesinin eksikliği insanın sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmesi için engel sayılmaktadır. İnsanlar genellikle bu tarz durumlar ile karşı karşıya kaldıklarında ne yapacaklarını bilmediklerinden dolayı Allah’a sığınırlar. Peki insan niçin Allah’a sığınmalıdır? Allah’a dua etmek niçin önemlidir? İnsanın yalnız aciz olduğu durumlarda Allah’a sığınması doğru mudur? Bu soruların cevabını herkesin bilmesi gerektiğini düşünerek, bu konu ile ilgili bilgi sahibi olmanız adına hazırladığımız bu yazıyı incelemenizi öneririz.

İnsanlar genellikle başlarına kötü bir şey geldiklerinde Allah’a sığınırlar. Bir an önce kötü olarak değerlendirdikleri durumun yok olması için dua ederler. Allah her zaman koruyucu ve affedici bir özelliğe sahip olduğundan insanlar bu durumu bu şekilde değerlendirebilmektedir. Fakat insanların sadece başlarına kötü bir şey geldiğinde Allah’ı hatırlaması doğru bir davranış türü olmamaktadır.

İnsanlar başlarına iyi bir şey geldiği zaman da Allah’a dua etmelidir. Bu dua şükür niteliğinde olabilir. Sahip olduğu güzel şeyler ve yaşadığı mutluluktan dolayı Allah’a teşekkür edebilir. Bu teşekkürü ibadetlerimizi yerine getirerek de gerçekleştirebiliriz. Çünkü Allah’tan daha güçlü hiçbir şeyin olmadığı ve bize ondan daha fazla yardımcı olabilecek hiç kimsenin olmadığı bilinmelidir. Allah bu şekilde her zaman kullarına yardım edecektir.

İnsan Niçin Allah’a Dua Etmeli ve Ona Sığınmalıdır Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz