İlk İnsan Ne Zaman Ortaya Çıktı

İlk insan ne zaman ve nerede ortaya çıktı konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu yazımızı sizlerle paylaştık.

İlk insanın ortaya çıkışı konusunda farklı farklı yargılar meyana gelmektedir. İlk insanın ortaya çıkışı konusunda üç yargı yaygın olarak tartışılmaktadır;

1- Evrimci görüş

2- İslami görüş

3- İlmi görüş

İlk insanın adı tarihsel kaynaklarda Homo Sapiens olarak bilinmektedir. Homo sapiens, Türkçede akıllı insan ya da bilen insan anlamına gelmektedir.

Homo Sapiens olarak bilinen ilk insan cinsinin anatomisinin 200.00 yıl önce Afrika’da meydana geldiği ve yaklaşık 50.000 yıl önce modern hayatı yaşamaya başladığı bulgularına ulaşılmıştır.

Homo Sapiens denilen ilk insanın yapılan araştırmalar sonucunda dik bir vücut yapısına, gelişmiş bir beyne, soyut düşünebilme becerisine ve dili kullanma becerisine sahip olduğu saptanmıştır. Homo Sapiens türündeki ilk insanlar, her ne kadar kendilerindeki rasyonelliği ve zekayı bilmese de bu özellikleri sayesinde insan olma sıfatını kendilerine almışlardır.

İlk İnsan Ne Zaman Ortaya Çıktı İlk İnsan Ne Zaman ve Nerede Ortaya Çıktı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

2 yorum

  1. Bende bunu bir süredir düşünüyorum ALLAH inancı olan biri olarak ilk danıştıgım yer evrim degil ilim oldu kur’anda hz ADEM ilk insan değil ilk peygamber diye bahsediliyor tevratta ilk insan diye bahsediyor fakat enteresandır yahudiler ilk peygamberi sanılanınaksine hz İBRAHİM olarak kabul ediyor hz ADEM in 7000 sene önce yaşadığı düşünülüyor ama homo sapiens ilime göre 50000 yıl önce modernleşmeye başlamış kur’anda hz ademin ve eşinin bütün canlılar gibi balçıktan yaratıldığı yazıyor bazen su bazen de toprak gibi ayrıca insandan insan bahsedilmeye değecek bir canlı değildi diyede bahsediyor ve ayrıca ankebut suresinde de yer yüzünü dolaşın ve inceleyin yaradılışın nasıl başladığını diyor sanki arkiyolojik kazı yapın der gibi yani ben kur’anı okuduktan sonra ALLAHın sanki bir göle tohum atması gibi canlıların evre evre oluşmasından bahsttiğini düşündüm ve evrim e darwin gibi olmasada inandım ve hatta kur’anda yaradılış devam ediyor diyede yazıyor sizin bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.