İlim ve Fen Nerede İse Oradan Alacağız ve Milletin Her Ferdinin Kafasına Koyacağız Sözünü Açıklayan Bir Yazı

ilim ve fen ile ilgili görsel sonucu

Bu hayatta insanların gelişmelerini sağlayan en önemli kavramlardan bir tanesi kuşkusuz ki ilim ve fendir. Mustafa Kemal Atatürk, ilim ve fenin insanlık gelişimi için ne kadar önemli olduğunu sürekli olarak sözlerinde vurgulamıştır. Dünyanın neresinde olursa olsun, ilim ve fen kavramları her zaman var oldukları toplumu geliştirir ve geleceğe taşınmasında etkili bir rol oynar. Mustafa Kemal Atatürk bu konu ile ilgili olarak “İlim ve fen nerede ise oradan alacağız ve milletin her ferdinin kafasına koyacağız.” sözünü söylemiştir. Bu söz biz insanlara örnek olmuş ve her zaman bu sözün izinden gitmemiz gerektiğinin bilincini kazandırmıştır. Bizler de, yayınlamış olduğumuz bu yazı ile sizlere, ilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve milletin her ferdinin kafasına koyacağız sözünü açıklayan bir yazı yazı ile ilgili kısaca bilgi vereceğiz.

ilim ve fen ile ilgili görsel sonucu

Zaman hangi zaman olursa olsun, bir toplumu geliştiren ve geleceğe ışık tutulmasını sağlayan en gerekli kavramlardan bir tanesinin ilim ve fen olduğu gerçeği yıllardır değişmemiştir. Atatürk ilim ve fen kavramları ile ilgili gerçeği anlamış ve bizlerin de anlamasını istemiştir. Eski zamanlardan beri gelişmiş olduğumuz her konu ilim ve fen sayesinde var olmuştur. İlim ve fen kavramlarının nerede olduğunu bilmek ve oradan örnek alacak çıkarımlarda bulunmak insanlık için önemli bir etkiye sahip olmuştur.

Bizler de ilim ve fene her zaman önem vermeli ve bu inancın peşinden gitmeliyiz.

İlim ve Fen Nerede İse Oradan Alacağız ve Milletin Her Ferdinin Kafasına Koyacağız Sözünü Açıklayan Bir Yazı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.