Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2021

İki dinle bir söyle ile ilgili kompozisyon

İki dinle bir söyle ile ilgili kompozisyon hakkında yazı. İki dinle bir söyle ile ilgili kompozisyon

Bu yazımız ile sizlere iki dinle bir söyle konusu ile yazılmış bir kompozisyon sunacağız. Konuşma eylemi insana has bir özelliktir. Kişiler arasındaki iletişime yardımcıdır. Ancak konuşma anında sürekli çok aşırı konuşmamaya dikkat etmeliyiz.

Genelde konuşmalarımızı yapmadan önce kafamızda planlamalıyız. Kısaca konuşmayı öncesinde kendi zihnimizde kurmalıyız. Acaba bu cümleyi kurarsam kime dokunur ne olur diye tartmalıyız. Buradan esinlenerek geçmişte atalarımız iki dinle bir söyle cümlesini kurmuşlar.

Çok konuşmak ile kimseye bir yarar sağlanmaz hatta konuşan kişiye zararı olur. Çok konuşma ile arada yalanlar, boş veya gerekli olmayan cümleler söylenir. Kişi saçma konuşmaya başlar ve bu tür insanlar toplumda beğenilmez. Bu yüzden az konuşup öz konuşmalıyız.

Karşımızdaki insana sürekli söz vermeliyiz ve demeye çalıştığı şeyi doğru olarak kavramadan kesin yanıtlar vermemeliyiz. Çünkü yanlış anlamamız sıkıntılı durumlara neden olabilir.

Özetle konuşurken kurduğumuz cümlelere özen göstermeliyiz, çünkü cümle ağzımızdan bir kere çıktığında onun geri dönüşü yoktur. Sözü söyleyen kişiyi etkiler. Ölçüp iki kere düşünmeden konuşmazsak zarar görürüz ve toplumda sevilmeyen bir insan oluruz.

İki dinle bir söyle ile ilgili kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler hemen buldum

  Teşekkürler hemen buldum

 2. Özlem sevil dedi ki:

  Çok tesekkurler??

 3. nehir dedi ki:

  Konuşma istiyoruz lutfen çok acil

  1. elif dedi ki:

   hangi sınıftasın

 4. melisa dedi ki:

  Biraz daha farklı olabilirdi mesela kompazisyondan çok konuşma olabilirdi çünkü bana konuşma lazım:):):):):):):):):):):):):):(

 5. ece dedi ki:

  teşekkürler

Yorum Yaz