Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İçinde kitap olmayan bir oda ruhsuz bir beden gibidir kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022

İçinde kitap olmayan bir oda ruhsuz bir beden gibidir kompozisyon

İçinde kitap olmayan bir oda ruhsuz bir beden gibidir sözünü açıklayan bir kompozisyon

SAHİP OLDUĞUMUZ HAZİNE KİTAPLAR

İnsan beyni bilimciler tarafından işlenmeye ve geliştirilmeye müsait bir hazinedir derler. Halen yüzyıllardır beyin ve düşüncelerle ilgili hep aydınlanmayan efsaneler vardır.

Günümüzde isimleri bugüne kadar gelmiş çok fazla sayıda şair, düşünür, mimar, sanatkar, yazar vardır. Bu insanların hepsinin temel işleri ve eserleri farklı olmasına rağmen hepsinin ortak bir özelliği vardır. Hepsi okumaya aşk ile bağlı ve kitap okumayı bir hayat tarzı haline getirmiş insanlardır. Kitaplar yüzyıllardır günümüze bilgi, tarih yönünden altın kurallar taşımışlardır. Atalarımızın bir sözü vardır. Söz uçar yazı kalır diye. Kitaplar yüzyıllar öncesinde bile yaşanmış durumlar ve olaylar karşısında yapılmış çözüm yollarını barındırırlar. Olaylara olan bakış açılarını değerlendirip bilgiyi bugüne taşırlar. Kitap okuyan insanlar her zaman farkındalık duyguları gelişmiş insanlardır. Kitap okumak insanın ufkunu genişletir. Bakış açısını değiştirir. Bu yüzden çocuklara okulun ilk yıllarından itibaren kitapla tanışmaları ve okuma sevgisi aşılamaya çalışır öğretmen ve aileler.

Kitap okumayan insanlar istemeseler de bilgi dağarcıkları ufak ve sınırlı olacaktır. Bu sebeplerden kiyat okumak için her zaman imkanlar dahilinde evimizde, iş yerimizde hatta mümkünse otobüste bile giderken okumak üzere çantamıza küçük kitaplar bulundurmalıyız. Bu sayede kitap okumak için kendimize fırsatlar vermiş olacağız. Herkesin mutlaka zevk alacağı ilgilenebileceği kitap çeşitleri vardır. Bunları alıp okumak bizlerin menfaatinedir. Herkesin kitaba saygı ve ilgi duyması dileği ile.

İçinde kitap olmayan oda ruhsuz bir beden gibidir sözüyle ilgili kompozisyon aktardık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781