Hotmail Nasıl Açılır Hotmail Kaydol

Hotmail Kaydol, Hotmail Hesabı Nasıl Açılır

Adım Adım Hotmail Kayıt Olma

İnternetin hayatımızın her alanına hükmettiği artık tartışılmaz bir gerçek. Gün geçmiyor ki internetin başına oturup herhangi bir işimizi kolayca halletmeyelim. Hatta çoğumuzun sabah uyanır uyanmaz yaptığı ilk iş internetin başına geçmek. Gerek iş için, gerek eğlence için gerekse haberleşme ve iletişim için interneti kullanmayanımız yok gibi. Bu amaçlardan en fazla tercih edileni de internet üzerinden haberleşmek ve dilediğimiz kişiye e-posta yoluyla anlık ileti göndermek.

hotmail

İnternet kullanıcıları çok iyi bilirler ki e-posta dendiğinde akla ilk olarak hotmail hesabı gelir. Hotmail bir dünya devi olan Microsoft’un internet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmuş olduğu mail hizmetidir. Hemen hemen her internet kullanıcısının bir hotmail hesabı vardır ve kısa mesajlarını bu hesap üzerinden göndermektedirler.

Hotmail kullanımı son zamanlarda bir azalma gösterse de firmanın yenilenme için yaptığı atılımlar sayesinde yeniden bir toparlanma içerisine girmiştir. Hotmail kullanabilmenin tek şartı ise sisteme kaydolmaktır. Kaydolma işlemini gerçekleştirerek bir hotmail hesabı alan herkes dilediğinde mesajlaşabilir ve e-posta alışverişinde bulunabilir. İsteyen herkes hotmail adresine girerek kolayca bir hotmail hesabı alabilir.

Hotmail kaydolmak  için hotmail.com veya yeni haliyle outlook.com adreslerine ulaşabilirsiniz. Bu adreslerden birine girdikten sonra yeni hesap açma seçeneği tıklanmalı ve istenen bilgiler eksiksiz olarak girilmelidir. Bu aşamada istediğiniz kullanıcı adı eğer daha önce kimse tarafından seçilmemişse dilediğiniz ad ile sisteme kaydolabilirsiniz.  Bunun dışında önemli olan bir diğer husus şifre seçimidir. Kullanılacak şifre çok basit olmamalıdır. Çünkü kullanılan e-mail hesapları birçok bilgiyi içerdiğinden bu hesabın şifresi oldukça güvenli olmalıdır. Açılacak ekrandan gerekli adımları takip ederek istenilen bilgileri giren herkes hotmail hesabı edinebilir.

Hotmail kurucuları yenilenmek adına yaptıkları değişikliklerle kullanıcılarına çok başarılı hizmetler de sunmaya başlamışlardır. Mail kutunuzda oluşturulan farklı klasörlerle dilediğiniz e-postayı dilediğiniz klasöre gönderebilir ve gerektiğinde bu klasörlerin içinde kolayca bulabilirsiniz. Bununla birlikte gereksiz e-postaları dilerseniz kolayca görmezden gelebilirsiniz. Şifre alma işleminin ardında hotmail veya outlook adreslerinden birinden kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme girebilir e-postalarınızı buradan kolayca takip edebilirsiniz. Hesabınızı açtığınızda kaç adet okunmamış e-postanız olduğunu da rahatlıkla görebilirsiniz.

Hotmail artık günlük hayatımızda sıkça kullandığımız bir hizmet haline gelmiştir. Bu sayede birçok kişi ile e-posta yoluyla mesajlaşabilir; dosya alış verişinde bulunabilir, fotoğraflar gönderebiliriz. Sizin de hala bie e-posta hesabınız yoksa en kısa sürede bir hesap edinerek bu hizmetten faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Hotmail Hesabı Açmak Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

15 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.