Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Heykel Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Heykel bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Heykel Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Heykel Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Heykel programda akademik düzeyde bilgi verilerek ve uygulamalar yaptırılarak çağdaş anlayışa sahip heykeltraş yetiştirmek amacıyla eğitim yapılır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Heykel programda temel sanat eğitimi, heykel atölye dersi, heykel teknolojisi, çıplak modelden desen (ağaç, taş, metal, maden döküm, çağdaş malzemeler) gibi uygulamalı atölye dersleri ile genel sanat tarihi, estetik, sanat sosyolojisi, 19. ve 20. yüzyıl sanatı, sanat eserleri analizi gibi teorik dersler verilir.

Gereken Nitelikler: Bu programa Öğrenci Seçme Sınavlarında yeterli puan almış, fakülteye önkayıt yaptırmış adaylar arasından yetenek sınavı ile öğrenci alınır. Bu alanda başarılı olmak için sanata ilgili ve çeşitli malzemeler ile şekillendirme yapmak gibi görsel sanat kollarında yetenekli olmak gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Heykel programını bitirenlere “Heykeltraş” ünvanı verilir. Heykeltraşlar çevre düzenlemelerinde, restoratör, mulörmodelci, artistik dökümcü, artistik ağaç, taş, metal yontucusu, medalist, madalya, para, nişan yapımcısı olarak çalışabilirler.

Çalışma Alanları:: Heykeltraşlar, özel ve resmi kuruluşlarda uzman sanatçı ve sanat danışmanı olarak alışabilecekleri gibi bağımsız olarak çalışma olanağına da sahiptirler.

Heykel Nedir, Heykel Ne İş Yapar, Heykel Maaşları, Heykel İş İmkanları, Heykel İş Çalışma Alanları, Heykel Mesleği Hakkında Bilgiler, Heykel Bölümünün Geleceği, Heykel Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Heykel Bölümü Tercih Edilir mi, Heykel Tanıtımı, Heykel Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Heykel Mezunları Ne İş Yaparlar , Heykel Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Heykel İş Bulma Durumu

> Heykel Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. turkan dedi ki:

    merhaba benim arkaasim yabanci uyruklu .ve turkyede heykel bolumunde okumak istiyor. yetek sinavi nasil ve nelerden yapiyliyor bilmek istiyor ki ona gore hazirlansin? bu konuda yardimci olabilirseniz cok sevinirim. saygilarla.

  2. ebru gençoğlu dedi ki:

    heykeltraşlar neden heykel yaparlar

Yorum Yaz