Herkes kapısının önünü temizlerse tüm mahalle temiz olur kompozisyon
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Herkes kapısının önünü temizlerse tüm mahalle temiz olur kompozisyon

Herkes kapısının önünü temizlerse tüm mahalle temiz olur kompozisyon hakkında yazı. Herkes kapısının önünü temizlerse tüm mahalle temiz olur kompozisyon

Bu yazımız ile Herkes kapısının önünü temizlerse tüm mahalle temiz olur konusu ile yazılmış bir kompozisyon sunacağız. Temizlik işi yalnızca beden veya hane temizlenmesi değil çevreyi de temizleme olarak anlatılabilir. Yaşanılan yerin temiz ve düzgün olması birey olarak da temizlik işini önemsediğimizin göstergesidir.

Evi temizleme işi başlıca ev hanımlarının yaptığı bir iş ancak son zamanlarda erkekler de evliliklerinde bayanlara yardım etmeye başlamıştır. Evi temizlemek derken evin etrafının da temizlenmesi gerekmektedir. Yani kapımızın önü, evimizin bahçesi gibi. Kişi olarak bu yerleri de temiz tutmalıyız. Eğer bu şekilde her insan kendi evinin önünü temiz tutarsa sokağın tümü temiz görünür. Ancak kapının önü temizlendiği sırada sokak tarafına doğru süpürmemeliyiz. Her insan kapısını temizlerden bu pislikleri sokak tarafına göndermek yerine direk çöpe atmalıyız.

Temizlik işi imandan gelmektedir diye bir atasözü vardır. Esasında temizlik demek temiz ve düzenli bir tutum içinde olmak anlamındadır. Herkes temizliği için zaman harcarsa ve kapısının önünü temizlerse yalnızca sokaklar değil genel olarak temiz bir çevre meydana gelir.

Herkes kapısının önünü temizlerse tüm mahalle temiz olur kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz