Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Her Yüze Güleni Dost Sanma İle İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Her Yüze Güleni Dost Sanma İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar sürekli olarak birbirleri ile iletişim halindedir. Her insan hayatı boyunca başka bir insan ile muhakkak iletişim kurmak durumundadır. Bu kurulan ilişkiler sonucunda ise bazı kimseler dost olmaktadır. Dost olmak, kişilerin kendilerine yakın hissettikleri kişileri hayatlarına alarak onları sevmeyi ve değer vermeyi ifade etmektedir.

Dost ifadesini kullanabilmek için gerekli bazı durumlar bulunmaktadır. Bir insanın başka bir insana dost olabilmesi için aralarındaki bağ samimi olmalıdır. Dostlar birbirleri ile alakalı herhangi bir çıkar gözetmez ve sadece karşısındaki insanı sevdiği için onun yüzüne gülümser. Dostlar bir sorun olduğunda ya da bir mutluluk hissedildiğinde daima birbirlerinin yanındadırlar. Birbirlerinin yüzüne güler ve karşısındaki insana samimiyeti hissettirirler. Fakat bazı durumlarda “Her yüze güleni dost sanma.” atasözü kullanılır. Bu atasözü ile anlatılmak istenen bazı insanların başka insanlara çıkar gözeterek güler yüz göstermesi olmaktadır.

Kimi insanlar başka insanlar ile bazı ihtiyaçlarını karşılamak için iletişim kurar. O kişiden almak istedikleri için ise karşısındakine daima güler yüz gösterir. Fakat ihtiyaç ortadan kalktığı zaman gösterilen güler yüz tamamen değişir ve kişinin niyeti anlaşılır. Fakat bu durum yaşandığında dost sanmak ve o kişinin dost olmadığını görmek insana acı verir.

Her yüze güleni dost sanma sözü insanların sonradan o kişi ile ilgili acı çekmemesi için bir uyarı mahiyetindedir. Bu yüzden her insan dostunu seçmeden önce dikkatli olmalıdır.

Her Yüze Güleni Dost Sanma İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781