Her Bildiğini Söyleme Her Söylediğini Bil Kompozisyon
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Her Bildiğini Söyleme Her Söylediğini Bil Kompozisyon

yazmakHer insan farklı karakter özelliğine sahiptir. Kimi insanlar içine kapanıktır ve dertlerini dışarıya vuramazlar kimi insanların ise içi dışı birdir yani dertlerini, sıkıntılarını, üzüntülerini ya da mutluluklarını düşünmeden dışarıya yansıtırlar. Hatta bazı insanlar gerekli olandan fazla konuşarak çevrelerinde  bulunan insanları konuştukları gereksiz konularla bunaltırlar.

Sürekli boş konuşan ve çevrelerindeki insanları bunaltan insanlar sosyal çevrelerinde ve genel olarak toplumda komik bir duruma düşerler ve çevrelerindeki hiç kimse onların anlattıklarını can kulağı ile dinlemezler ve sürekli geçiştirirler.

İnsanlar herhangi bir konu hakkında konuşurken ya da duygu ve düşüncelerini açıklamaya çalışırken konuşmadan önce söyleyeceklerini akıl süzgecinden geçirmek ve bilgileri olduğu konularda konuşmak zorundadırlar. Çünkü eğer kişi hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadığı konularda boş konuşursa toplum içinde de komik ve kötü duruma düşebilirler.

İnsanların kendilerini bilmeden konuştuğu her şey çevrelerindeki insanların dikkatini çekmeyebilir. Konuşmak da bir marifet ve sanattır bu sebepten dolayı insanların nerede, nasıl ve hangi konularda konuşmaları gerektiğini bilmelidirler.

İnsanlar her bildiğini söylememeli ancak her söylediğini bilmelidir yani insanlar bilgilerinin olmadığı konularda konuşmamalıdır ancak her konuşacağı konu hakkında söyleyeceklerini akıl süzgecinden geçirerek ve düşünerek konuşmalıdır. Söylediklerini bilerek ve düşünerek bilinçli olarak konuşan insanlar toplum tarafından da her zaman ilgi ile dinlenir ve saygınlık görür.

Her Bildiğini Söyleme Fakat Her Söylediğini Bil Konulu Kompozisyon Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz