Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Hazır Giyim Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Hazır Giyim bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Hazır Giyim Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Hazır Giyim Bölümü Tanıtımı:

Programın amacı, hazır giyim endüstrisinde çalışacak teknik insangücünü yetiştirmektir. Hazır giyim programında okumak isteyen bir öğrencinin, genel akademik yeteneğinin yanı sıra renk ve şekilleri algılayabilme, bir bütünün parçaları arasındaki ilişkileri görebilme, el ve parmakları ustalıkla, gözü ve eli eşgüdüm halinde kullanabilme yeteneğine sahip, ticaret ve ekonomi konularına ilgili, estetik görüşü olan bir kimse olması gerekir.

Programın Amacı: Moda konfeksiyon programının amacı, hazır giyim endüstrisinde çalışacak teknik insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Moda konfeksiyon programında temel disiplinler, temel sanat eğitimi, model çıkarma ve geliştirme, moda tasarımı, kup kesim, giysi teknolojisi, kostüm ve moda tarihi ile bilgisayar dersleri verilmektedir.

Gereken Nitelikler: Moda konfeksiyon programında okumak isteyen bir öğrencinin, genel akademik yeteneğinin yanı sıra renk ve şekilleri algılayabilme, bir bütünün parçaları arasındaki ilişkileri görebilme, el ve parmakları ustalıkla, gözü ve eli eşgüdüm halinde kullanabilme yeteneğine sahip, ticaret ve ekonomi konularına ilgili, estetik görüşü olan bir kimse olmalıdır.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Moda konfeksiyon programını bitirenlere “Moda Konfeksiyon Teknikeri” ünvanı verilir. Moda konfeksiyon teknikeri, bir hazır giyim atölyesinde, kadın, erkek veya çocuk giysilerinden birinin veya birkaçının seri üretimi ile ilgili işleri yapar. Önce üretimi yapılacak giysinin biçimini ve kumaşını, günün modasını ve ortaya çıkacak ürünün maliyetini göz önüne alarak belirler; giysinin çeşitli vücut ölçülerine göre seri üretimi için gerekli işleri planlar ve yürütür.

Çalışma Alanları: Moda konfeksiyon teknikerleri özel sektöre ait giyim atölyelerinde çalışabilirler veya kendileri özel atölye açabilirler

Hazır Giyim Nedir, Hazır Giyim Ne İş Yapar, Hazır Giyim Maaşları, Hazır Giyim İş İmkanları, Hazır Giyim İş Çalışma Alanları, Hazır Giyim Mesleği Hakkında Bilgiler, Hazır Giyim Bölümünün Geleceği, Hazır Giyim Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Hazır Giyim Bölümü Tercih Edilir mi, Hazır Giyim Tanıtımı, Hazır Giyim Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Hazır Giyim Mezunları Ne İş Yaparlar , Hazır Giyim Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Hazır Giyim İş Bulma Durumu

> Hazır Giyim Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Özgül Gün dedi ki:

    Hazır giyim mezunuyum. Önlisans okumak istiyorum. Hangi bölümü sınavsız seçebilirim

  2. melek dedi ki:

    hazır giyim ne demek hangi işle uğraşır

Yorum Yaz