Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Hava Taşıtları Nelerdir Kısaca Özellikleri

Hava Taşıtları Nelerdir Kısaca Özellikleri hakkında bilgi kısaca.

Hava taşıtları sanılanın aksine ulaşımda en güvenli taşıtlardır. Hız ve ulaşma süresi bakımından en iyi ulaşım çeşidi olan hava ulaşımı yer şekilleri ve kara yollarını ihmal ederek kuş uçumu hareket ettiği için rahattır. Fakat ülkelerin sınırları olduğu gibi hava sahaları da sınırlıdır ve özellikle askeri jetlerin diğer ülkelerin hava sahalarına izinsiz girmeleri kesinlikle yasaktır.

Uçaklarda iki adet uzun kanat bulunur ve türbinler sayesinde itme gücü kazanır.

Jetler motorlarını arka kısımda barındıran tepkili ve hızlı uçaklardır.

Planörler hava akımına kapılarak motorsuz hareket eden taşıtlardır. Gittikçe aşağıya doğru inen bir biçimde süzülür ve genelde hobi olarak kullanılır. Fiyatları bir kişinin satın alması için uygundur.

Helikopterler dik kalkış ve iniş gerçekleştirebilen ve pervanesi ile uçtuğundan dolayı isterse havada asılı kalabilen taşıtlardır.

Zeplinler eliptik bir gaz balonuna sahiptir ve pervaneleri ile itki gücü elde eder. Gezilerde ve turistik amaçlı olarak kullanılır. Fazla hızlı değildir.

Balonlar içindeki ısıtılmış havanın yükselmesi sayesinde dik olarak yükselebilen taşıtlardır. Gezilerde ve turistik amaçlı kullanılırlar.

hava-tasitlari-nelerdir-helikopter

Havayolu Taşıtları Nelerdir Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ekip Oyunda XXD dedi ki:

  güzel bu arada youtube ve ben(youtuber=)

 2. Naz dedi ki:

  Bu site güzel mi

 3. Zeynep dedi ki:

  Bu site güzel mi

 4. dadad dedi ki:

  kaynakçası nerede

Yorum Yaz