Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Hasta Bir İnsan İle Sağlıklı Bir İnsanın hayata Bakışları Arasındaki Farklılıklar - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Hasta Bir İnsan İle Sağlıklı Bir İnsanın hayata Bakışları Arasındaki Farklılıklar

Bu sayfamızda hasta bir insanla sağlıklı bir insanın hayata bakışları arasındaki farklılıklar nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Bir insan için hayatta en önemli olan şey sağlıktır. Çünkü sağlığını kaybeden bir insan için artık hiçbir şeyin değeri yoktur ve o kişi bundan sonra her zaman sağlığını kazanmak için mücadele edecektir.

İnsanlar sağlıklı oldukları dönemde bu sağlığın kıymetini bilmeyerek aşırı hırsa kapılırlar. Bu hırs onları aşırı çalışmaya ve kendilerini yormaya zorlar ve durum böyle olunca da kişi bir süre sonra dayanamayarak sağlığını kaybeder. Sağlığını kaybetmiş olan bir insan ise genellikle hayata tutunmaya çalışmakta ve artık eskisine göre hayata daha pozitif bakmaya çalışmaktadır. Bu kişiler hayatta her şeyden önemli olan şeyin sağlık olduğunu anladıklarına artık para, pul, mal, mülk hırsından kurtulurlar ve sadece nefes alabildiklerine şükrederler.

Kişi sağlıklıyken ufak şeylerden bile şikâyetçi olabilir ancak sağlıklı bir insan her şeyin başının sağlık olduğunu bilerek eskiden şikâyet ettiği şeylere bile şükretmeye başlar. Örneğin her sabah işe gitmek için erken kalkmaktan şikayet eden bir kişi hasta olduktan sonra keşke sağlıklı olsaydım da her sabah erkenden işe gitseydim diye düşünmeye başlar.

Hasta Bir İnsan İle Sağlıklı Bir İnsanın hayata Bakışları Arasındaki Farklılıklar Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781