Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2019

Harry Potter Azkaban Tutsağı Kitap Özeti

Harry Potter Azkaban Tutsağı özeti
Harry Potter Azkaban Tutsağı özeti kısa
Harry Potter Azkaban Tutsağı kitabının özeti

Harry Potter Azkaban Tutsağı kitabının özeti aşağıda verilmiştir ;

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’ında, Harry, ünlü büyücü hapishanesi Azkaban’dan kaçan katil Sirius Black’in hedefidir. Azkaban’ın bekçiliğini yapan korkunç Ruh Emiciler, Black’in peşindedirler. Tehlikelere rağmen Harry Hogwarts’a geri döner fakat velisinin izni olmadığı için Hogwarts yakınlarındaki Hogsmeade’e -büyücü kasabası- gidemez. Fred ve George Weasley Harry’e Hogwarts’ın içindeki ve dışındaki gizli geçitleri ve insanların nerelerde olduklarını gösteren Çapulcu Haritası adında sihirli bir harita verirler. Harry görünmezlik pelerinin giyerek gizli bir tünelden geçip Hogsmeade’e varır.

Harry’ye yeni yılda, bir Quidditch maçında parçalanan Nimbus 2000’in yerine bir Ateşoku hediye edilir. Harry, Sirius Black’in kendi vaftiz babası ve babasının da en iyi arkadaşı olduğunu öğrenir. Ayrıca Sirius Black Potter’ların sır tutucusudur. Harry, Sirius’un anne ve babasının yerini Voldemort’a söylediğini ve ailesinin arkadaşı olan Peter Pettigrew’la birlikte 12 muggle öldürdüğünü düşünür. Bu nedenle ondan intikam alma planları yapar. Fakat gerçek sır tutucunun Peter Pettigrew olduğu ve sırrı Voldemort’a onun söylediği anlaşılır. Böylece Sirius aklanamaz. Çünkü Pettigrew kaçar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Imerran dedi ki:

  Kesin çok çalışkansındir Beyza oyüzden kopya cekiyosun

 2. beyza dedi ki:

  yazanlara teşekkür ediyorum sayenizde ödevimi tamamladım, artı alacağım beğendim bu yazıyı. bu arada okulun en çalışkan ve güzel öğrencisiyim, kıskananlar çatlasın.

  1. BIR DOST dedi ki:

   Kaca gidiyorsun ve hangi okul

   1. Gökhan dedi ki:

    3 yaşında kreş okulu

   2. ceren dedi ki:

    Çok teşekkür ederim işimi fazlasıyla gördü ödevim bitti sayenizde.

  2. Ali dedi ki:

   O yuzden mi internetten odevini yapıyon

  3. mert dedi ki:

   o kadar sayfa gezdim sonunda tam aradığım gibi bir yazı buldum ödevi bitirdik sağ olun

Yorum Yaz