Hamama Giren Terler Kompozisyon

kompozisyon-ornekleriAsırlar önce yaşayan atalarımızın yaşadıkları olaylar ve durumlar karşısında tecrübelerini dile getirebilmek amacı ile bir takım cümleler kullanmışlardır ve bu cümleler nesilden nesle aktarılarak günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde ise insanlar olaylar ve durumlar karşısında duygu ve düşüncelerini ifade edebilmek için bu kalıplaşmış atasözlerini sık sık kullanmaktadırlar. Bu yazımzızda günlük yaşantımızda sık sık kullanılan atasözlerinden birisi olan hamama giren terler kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaşacağız.

BAŞARININ ANAHTARI

Her insan hayatı boyunca yaşamını idame ettirebilmek ve daha iyi bir yaşam sürebilmek için kendisine hedefler koyar ve bu hedeflere ulaşabilmek için de çaba göstermesi gerekir. Çünkü hiç bir insan hedeflediği hiç bir şeyi çaba göstermeden elde edemez. Dolayısıyla da insanlar hedefledikleri ideallerine çabaları sonucunda ulaştıklarında bu başarıları ile mutlu olurlar.

Hayatta insanlar için iyi şeylerin de kötü şeylerin de mutlaka bir bedeli olmaktadır. Bu nedenle de insanlar iyi şeyleri de elde etmek için bir bedel ödemek durumundadır. Bu bedel bazen maddi anlamda olurken aslında çoğu zaman manevi bedel olmaktadır. Yani bazen insanların para ile değil çaba göstererek, emek harcayarak ideallerine ulaşması mümkündür. Bu da ancak insanların çalışmaları ve çaba göstermeleri için o işe zaman ayırmaları hatta kafa yormaları gerekmektedir. Çünkü unutulmamalıdır ki; aslında her başarının arkasında sabır ve çaba yer almaktadır.

Hamama giren terler sözü de kendisine koymuş olduğu hedef doğrultusunda insanların çaba göstermesi gerektiğini ifade etmektedir. Çünkü insanlar bir hedef doğrultusunda ne kadar yorulurlarsa yorulsunlar gösterdikleri çaba kadar başarılı olacaklardır. Çünkü başarının bir anahtarı da çalışmaktır.

Hamama Giren Terler Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.