Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Halıcılık Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Halıcılık bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Halıcılık Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Halıcılık Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Halıcılık programı, halı desenleri, halı ipi boyamacılığı ve halı eksperliği alanında çalışacak ara insangücü yetiştirir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Halıcılık programında temel sanat eğitimi, halıcılık tarihi, halıcılık teknolojisi, malzeme, boyama, desen araştırma, yöresel Türk halıları, sanat tarihi, sosyoloji, psikoloji, işletme ve maliyet hesapları gibi program için gerekli dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır. Öğrenciler staj yapmak zorundadırlar.

Gereken Nitelikler: Bu programa girmek isteyen öğrenciler kimya, sanat tarihi, sosyoloji ve resim konularına ilgili, renk algısı güçlü kimseler olmalıdırlar.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mezunlara “Halıcılık Teknikeri” ünvanı verilir. Halıcılık teknikeri, dokunacak halıların ipliğinin, yününün ve deseninin belirlenmesi, dokuma işlemlerinin yürütülmesi ve ürünün pazarlanması ile ilgili işlemleri yürütür; halıcılık konusunda danışmanlık yapar.

Çalışma Alanları:: Halıcılık teknikerleri, özel dokuma fabrikalarında ve özel işletmelerde çalışırlar veya kendi iş erlerini açabilirler. Yetenekli ve iyi yetişmiş halıcılık teknikerleri kolaylıkla iş bulabilirler.

Halıcılık Nedir, Halıcılık Ne İş Yapar, Halıcılık Maaşları, Halıcılık İş İmkanları, Halıcılık İş Çalışma Alanları, Halıcılık Mesleği Hakkında Bilgiler, Halıcılık Bölümünün Geleceği, Halıcılık Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Halıcılık Bölümü Tercih Edilir mi, Halıcılık Tanıtımı, Halıcılık Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Halıcılık Mezunları Ne İş Yaparlar , Halıcılık Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Halıcılık İş Bulma Durumu

> Halıcılık Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz