Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Hacamat Nedir Nasıl Yapılır

Hacamat nasıl yapılır, hacamat nedir neden yapılır

İlk olarak Çin’de uygulanmaya başladığı düşünülen hacamat tedavisi, Dünya’nın en eski tedavi yöntemlerinden biri. Öyle ki yapılan araştırmalarda geçmişinin 5 bin yıl öncesine kadar dayandığı tespit edilmiş. Tıp dilinde bilinen adı: “Kupa Terapisi”

Birçok hastalığı iyileştiren bu tedavi nasıl uygulanıyor bir bakalım:

Hacamat Derneği Başkanı ve Hacamat Uzmanı Süleyman Gök, hacamatın nasıl uygulandığını şöyle anlattı: Alternatif tıpta en çok kullanılan tedavi yöntemi olan hacamatın amacı, deri altında biriken zararlı maddeleri vücuttan atma sanatıdır. Uygulaması çok zordur ve ehil kişiler tarafından steril bir ortamda yapılması gerekir. İşte biz hacamata bu yüzden bir sanat diyoruz.

Hacamat sayesinde vücutta biriken toksik maddeler, kullanılan ilaçların artıkları dışarıya atılmış oluyor. Eskiden cam kupalarla yapılan bu tedavide artık tek kullanımlık hijyenik malzemeler kullanılıyor.

Hacamatın bir seansı ortalama 10 dakika sürüyor. Kupa çekme yöntemiyle bardaklar, hacamat yapılacak yere vakumlanıyor. 5 bardakla yapılan tedavide vücuttan yeterli toksin atılamazken ondan fazla bardakla yapılan tedavi ise bu sefer tedavinin verimliliğini düşürüyor. Yani ideal olan hacamat, 5-10 bardak arasında uygulanıyor.

Hacamat migrene, romatizmalı eklem ağrılarına ve fikromiyoloji denilen eklem ağrılarına iyi geliyor. Müslüman ülkelerde oldukça yaygın bir tedavi olan hacamat, aynı zamanda Kanada, Avustralya, Çin gibi ülkelerde de kullanılan bir tedavi yöntemi.

hacamat

Hacamat Nasıl ve Hacamat Neden Yapılır Konusunda Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hacamat Dernek dedi ki:

    Ayrıca Hacamat Kitabı yazarı ve Hacamat Dernek Başkanı Süleyman gök isteyen herkese hacamat mesleğini öğretmektedir, Hacamat dernek onaylı ücret karşılığı hacamat eğitimi verilmektedir.
    hacamatdernegi.org 0532 310 89 51

Yorum Yaz