Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Haberleşme Nedir

Bu sayfamızda haberleşme nedir sorusunun cevabını vererek haberleşmenin önemi üzerinde durmaya çalışacağız.

Canlıların birbirleri ile iletişim kurabilmeleri, çeşitli duygu ve düşüncelerini birbirlerine aktarabilmeleri için kurulmuş olan sisteme haberleşme adı verilmektedir. Haberleşme tarihin var olduğu ilk andan bu yana her zaman varlık göstermiştir. Çünkü insanın olduğu her yerde duygu ve düşüncelerin aktarımına ihtiyaç duyulmuş ve bu ihtiyacı karşılamak için de çeşitli haberleşme yöntemlerinden faydalanılmıştır.

Haberleşme dendiğinde genellikle insanlar arasında iletişim kurulması anlaşılmasa da bu aslında yanlış bir kanıdır. Çünkü haberleşme sadece insanlar arasında gerçekleşmemektedir. Doğayı incelemeye kalktığımızda doğada yaşayan hayvanların da çeşitli yollarla özellikle de çıkarttıkları seslerle haberleştikleri görülmektedir.

Haberleşme günümüzde son derece teknolojik aletlerle yapılıyor olsa da ilk insanlar tarih boyunca sesler, resimler, ritimler yolu ile haberleşmişlerdir. Hatta çok eski zamanlarda haberleşmek için boru sesinin kullanıldığı ya da posta güvercinleri uçurulduğu da bilinmektedir. Her ne şekilde olursa olsun haberleşme insanlar için bir gerekliliktir ve her zaman var olmaya devam edecektir.

 

Haberleşmenin Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz