Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Haberleşme Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Haberleşme bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Haberleşme Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Haberleşme Bölümü Tanıtımı:

Haberleşme programının amacı, telekomünikasyon sistemlerininkurulması, işletilmesi alanında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir. Habarleşme Teknikeri kablolu ve kablosuz haberleşme sistemlerini (uydu haberleşme sistemleri gibi) kurar ve bu sistemlerde gerekli geliştirme çalışmalırını yürütür; kurduğu sistemleri denetler, bozulanları onarır. Haberleşme Teknikerleri Elektronik ve Haberleşme Mühendisi ile işçiler arasında ara eleman olarak görev yapar.

Programın Amacı: Haberleşme programının amacı, telekomünikasyon sistemlerinin kurulması, işletilmesi alanında çalışacak ara insangücü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Haberleşme programında bilgisayar teknolojisinin bilimsel ilkeleri elektrik ve elektronik mikro elektrik sistemler, dijital elektronik, telekomünikasyon sistemleri gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Haberleşme programında okumak isteyenlerin fizik ve matematik konuları ile ilgili ve bu lanlarda başarılı, mekanik ilişkileri görebilen kimselerolmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Haberleşme programını bitirenlere “Haberleşme Teknikeri” ünvanı verilir. Haberleşme teknikeri telgraf, telefon, teleks gibi elektrik ve elektronik haberleşme sistemlerinin kuruluşu, işletilmesi, bakım ve onarımı işlerini elektrik ve elektronik mühendisinin gözetim ve denetimi altında yürütür.

Çalışma Alanları: Haberleşme teknikeri kablolu ve kablosuz haberleşme sistemlerini (uydu haberleşme sistemleri gibi) kurar ve bu sistemlerde gerekli geliştirme çalışmalarını yürütür; kurduğu sistemleri denetler, bozulanları onarır. Haberleşme teknikeri elektronik ve haberleşme mühendisi ile işçiler arasında ara eleman olarak görev yapar.

Haberleşme Nedir, Haberleşme Ne İş Yapar, Haberleşme Maaşları, Haberleşme İş İmkanları, Haberleşme İş Çalışma Alanları, Haberleşme Mesleği Hakkında Bilgiler, Haberleşme Bölümünün Geleceği, Haberleşme Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Haberleşme Bölümü Tercih Edilir mi, Haberleşme Tanıtımı, Haberleşme Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Haberleşme Mezunları Ne İş Yaparlar , Haberleşme Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Haberleşme İş Bulma Durumu

> Haberleşme Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz