Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir hakkında bilgi kısaca.

Gözlerimiz yaz aylarının yaklaşmasıyla hassaslaşıyor. Güneş gözlüğü ve kontak lenslerin kullanımı daha fazla önem kazanmakta. Florence Nightingale Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Rıfat RASİER Akşam Gazetesi’ne verdiği röportajda güneş gözlükleri ve gözlerimiz ile ilgili merak edilen soruları cevapladı.

Hangi spesifik hastalıkların belirlendiği sorusuna alerjik göz hastalıklarının yazın arttığını söyleyerek cevap veren Rasier, göz nezlesi vakalarının da arttığını söyledi.

Yazın sıkça görülen göz enfeksiyonlarının nasıl ortaya çıktığı ve belirtilerinin neler olduğu konusunda sorulan soruya havuzların; tozlu, kuru ve sıcak havaların enfeksiyon oluşumunda başlıca sebep olduğunu belirterek cevap veren Rasier, belirtilerin çapaklanma, kaşıntı, ve kızarıklık olduğunu söyledi.

Alerjik göz nezlesi vakalarında gözlerimizi nasıl korumamız gerektiğini bu tür ortamlardan uzak durmamızı tavsiye ederek yanıtladı.

Güneşin zararlarından gözlerimizi korumak için güneş ışınlarının en dik geldiği vakitlerde dışarıda bulunmamak, ultraviyole filtreli güneş gözlükleri tercih etmek gibi tedbirler alabileceğimizi ekledi.

İyi bir güneş gözlüğü seçerken dikkat etmemiz gerekenlerin başında %100 UV koruma sertifikasının bulunması ve kaliteli cam taşımasını saydı.

Havuzdaki klorun gözlerimizi etkilediğini belirten Rasier, havuza girerken yüzücü gözlüğü takmamız gerektiğini belirtti.

gozluk

Güneş Gözlüğü Alırken Neye Dikkat Edilmeli Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz