Göçlerin Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir Kısaca
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Göçlerin Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Göçlerin Nedenleri Nelerdir Kısaca, Göçlerin Sonuçları Hakkında Bilgi

Göçlerin Nedenleri ve Sonuçları

Toplulukların bir yerden bir yere göç etmesinin pek çok sonuç doğuracağı ortadadır. İnsanlar günümüzde genellikle köyden kente göç etmektedir ancak kentten köye göç edildiği de olmuştur. Peki tüm bunların sonuçları neler olmaktadır?

İnsanların yoğunlukla köyden kente göç ettiği günümüz Türkiye’sinde neden, kişilerin köylerde hayat beklentilerinin karşılanamamasıdır. İnsanlar maddi açıdan köylerde sıkıntı çekmekte ve büyük şehirlerin büyüsüne kapılmaktadır. Günümüzde yüksek teknolojiler geliştirilmiş olsa da insanlar köylerde zor şartlar altında çalışmaktadır ve emeklerinin karşılığını ne ölçüde aldıkları bir muammadır. Kırsal kesimde ve köylerde yaşayan kişiler bu gibi nedenlerle köyden kente göç ederler. Ayrıca insanlar köylerdeki eğitim ve sağlık problemlerinden dolayı da şehirlere göç etmektedirler.

Bazı insanlar ise emeklilikten sonra daha rahat ve sakin bir hayat yaşamak için büyük şehirlerden köylere göç ederler. Belirli yaşı geçmiş insanlar kırsal yerlerde hobi olarak bitkiler yetiştirmekte ve kafalarını dinlemektedirler.

Göçlerin bazı sonuçları vardır. Göç alan yerde doğal olarak nüfus artar ve göç veren yerde nüfus azalır. Göç alan yerler daha dinamik hal alır ve genç nüfus artmış olur. Göç veren yerlerde kişi sayısı azaldığı için de üretim gücü azalır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kübra dedi ki:

    ne yani bence süper olmuş kısa ve öz daha iyisi yok gibi.

  2. merve dedi ki:

    Süper bir site çok teşekkürler…

Yorum Yaz