Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Gemi İnşaatı Mühendisliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü Tanıtımı:

Her türlü deniz taşıtlarının projelendirilmesi, geliştirilmesi ve ekonomik şekilde ünitelenmesi ile tersane yönetimi ve işletmeciliği alanında eğitim ve araştırma yapılır. Tersanelerde, gemi ve yat dizayn bürolarında, deniz taşımacılığı ile ilgili şirketlerde çalışılabilir.

Programın Amacı: Gemi inşaatı mühendisliği programının amacı, her türlü deniz taşıtlarının projelendirilmesi, geliştirilmesi ve ekonomik şekilde üretilmesi ile tersane yönetimi ve işletmeciliği alanında eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Gemi inşaatı programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda matematik, fizik ve kimya gibi temel fen derslerinden başka gemi makineleri, gemi hidrostatiği, gemi resmi, imal usulleri, iş hukuku, ekonomi, bilgisayar gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Gemi inşaatı mühendisliği programına girmek isteyenlerin üstün bir akademik yeteneğe ve uzay ilişkilerini görebilme gücüne sahip olmaları, fizik ve matematiğe ilgi duymaları, gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Gemi inşaatı programını bitirenlere “Gemi İnşaatı Mühendisi” ünvanı verilir. Gemi inşaatı mühendisi, her türlü deniz taşıtları ile denizle ilgili diğer yapıları (dubalar, petrol platformu v.b.) tasarlar, üretimi ve işletmesi ile ilgili işlemleri planlar ve yürütür; sipariş edilen gemilerin deniz, göl veya akarsularda seyreden araçların iç kısımlarını tasarlar, boyutlarını belirler. Sualtı koşullarını ve malzemenin niteliğini dikkate alarak dayanıklılık hesapları yapar.

Çalışma Alanları:: Gemi inşaatı mühendisleri, devlete ait tersanelerde, gemi ve yat dizayn bürolarında, deniz taşımacılığı ile ilgili şirketlerde görev alabilirler.

Gemi İnşaatı Mühendisliği Nedir, Gemi İnşaatı Mühendisliği Ne İş Yapar, Gemi İnşaatı Mühendisliği Maaşları, Gemi İnşaatı Mühendisliği İş İmkanları, Gemi İnşaatı Mühendisliği İş Çalışma Alanları, Gemi İnşaatı Mühendisliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümünün Geleceği, Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü Tercih Edilir mi, Gemi İnşaatı Mühendisliği Tanıtımı, Gemi İnşaatı Mühendisliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Gemi İnşaatı Mühendisliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Gemi İnşaatı Mühendisliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Gemi İnşaatı Mühendisliği İş Bulma Durumu

> Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. medhat dedi ki:

    üniversite farkı iş imkanını etkilermi??

Yorum Yaz