Gemi İnşaatı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Gemi İnşaatı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Gemi İnşaatı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Gemi İnşaatı Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Gemi inşaatı programının amacı her türlü gemi yapımında mühendis ile ustalar ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Gemi inşaatı programında matematik, tasarı geometri, fizik, teknik resim, statik, mekanik, akışkanlar mekaniği, gemi hidrostatiği, gemi elektriği, gemi bilgisi, imalat işlemleri gibi dersler okutulmakta, tersanelerde uygulamalar yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler

Gemi inşaatı programında okumak isteyenlerin matematiğe ve özellikle fiziğe ilgili ve bu konularda başarılı, uzay ilişkilerini görebilme ve çizim yeteneğine sahip, bedence sağlıklı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Gemi inşaatı programını bitirenlere “Gemi İnşaatı Teknikeri” unvanı verilir. Gemi inşaatı teknikerleri için gemilerin yapımı ve malzeme yapım veya onarım için gemi inşaat mühendisi tarafından belirlenen basamakların yerine getirilmesi gibi işleri, mühendisin denetimi altında yürütür.

Çalışma Alanları

Gemi inşaatı teknikerleri devlete veya özel sektöre ait tersanelerde görev alabilirler. Denizciliğimiz ve buna bağlı olarak tersane işletmeciliği gelişince bu alanda yetişmiş insanlara daha çok ihtiyaç duyulacaktır.

Gemi İnşaatı Nedir, Gemi İnşaatı Ne İş Yapar, Gemi İnşaatı Maaşları, Gemi İnşaatı İş İmkanları, Gemi İnşaatı İş Çalışma Alanları, Gemi İnşaatı Mesleği Hakkında Bilgiler, Gemi İnşaatı Bölümünün Geleceği, Gemi İnşaatı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Gemi İnşaatı Bölümü Tercih Edilir mi, Gemi İnşaatı Tanıtımı, Gemi İnşaatı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Gemi İnşaatı Mezunları Ne İş Yaparlar , Gemi İnşaatı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Gemi İnşaatı İş Bulma Durumu

> Gemi İnşaatı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

17 yorum

  1. ya arkadaşlar orda çalıştım burda çalıştım yazıyorsunuz bizene sizin nerde çalıştığınızdan bize maaş ne kadar onu söyleyin biz karar veririz okuyup okumayacağımıza. boş muhabbet yapmayın !

  2. Ben gemi yapım bolumu bitirdim lisede bitirdiğim güne lanet olsun tersanede amelelikten başka Bi işe yaramıyor aklı olan gitmesin bitirmesin bu bolumu geleceğinizi karartmayın

  3. bana lutfen yardımcı olun oglum gemı ınsaatı 9.sınıfı bıtırdı ama cok ısteksız anadolu lısesıne gecış yapma ımkanı var ama yanlısmı olur cok dusunuyorum ne yapmam gerek

  4. ben gemicilik anadolu meslek lisesi 1. sınıfta okuyorum sıdmı bızım bolum gemi yapım üzerine şimdi iş bulması kolay deniyorda ordaki zorluklar ne ne yapılması gerekıyor ne kadar maaş alıcam bunları orenmek ısıtıorm

  5. ben endüstri meslek lisesi metal bölümü mezunuyum stajyerliği mi sefine tersanesi bo-tek denizcilikte yaptım.gemi inşaa bölümüne gitmek istiyorum sınavsız geçiş hakkımı kullandım girebilirmiyim ?

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.