Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Gaz Zehirlenmelerine Karşı Hangi Önlemler Alınabilir Kısaca

Gaz zehirlenmelerine karşı hangi önlemler alınabilir kısaca hakkında bilgi kısaca

Gaz zehirlenmeleri kış aylarında daha fazla olmaktadır. Kış aylarında daha fazla kullanılan şofben, kombi, soba gibi ısınma araçları kullananlar bu konuda bilinçlendirilmelidir. Bu konuda kişilerin alması gereken bazı önlemler vardır. Ülkemizin konumu nedeniyle kış aylarında lodosa maruz kalman evlerde gaz geriye itilerek evlerde yaşayan insanlar için tehdit oluşturmaktadır.

Gaz tehlikesine karşı yapılması gereken şeyler ise şöyle:

Isınmak için soba kullanıyorsanız sobaya yakıt eklemesi yapmayın. Gece yatmadan önce soğuk olduğu için sobaya kömür attığı için hayatını kaybeden birçok insan olmaktadır. Uyumadan önce sobanızda kömür doluysa sobayı söndürün. Az kömür varsa söndürmenize gerek yok.

Şofben kullanılan alanda havalandırmaların açık olmasına önem verin. Kış aylarında şofbenlerden dolayı tehlikeler de azımzanmayacak kadar çok olmaktadır.

Evinde doğalgaz kullanan insanlar düzenli olarak havalandırmalarını kontrol ettirmeli ve kombi bakımlarını aksatmamalıdır. Gaz sızıntısı olup olmadığının kontrolünün yapılması da çok önemlidir.

Soba kullanan kişiler baca temizliklerine özen göstermelidir. Normal olarak yılda 2 defa baca temizliği yapılmalıdır.

Lodosun hakim olduğu zamanlarda soba yakılmamalıdır.

Gaz kaçağı gibi bir durum oluştuğu anda gaz vanası kapatılmalı ve yetkililere haber verilmelidir. Sorun halledilene kadar kibrit, çakmak gibi ateşli aletler kullanılmamalıdır.

gaz-zehirlenmeleri-998

Gaz Zehirlenmelerine Karşı Hangi Önlemler Alınabilir Kısaca Bilgi Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz