Gardiyan Alımları Ne Zaman 2016 2017

Gardiyan, ceza, ve tutukevlerindeki mahkumların her türlü ihtiyacını karşılamak ve güvenliği sağlamak amacıyla görev yapan “infaz koruma memuru” olarak bilinen devlet memuru. 2016 ve 2017 yılı içerisinde Gardiyan Alımları Ne Zaman Hangi Tarihte Yapılacak? Koşullar ve başvuru tarihleri …

Gardiyan Mesai Saatleri

Bay ve Bayan infaz ve koruma memurları cezaevleri genel müdürleri üzerinden Adalet Bakanlığı‘na bağlıdır. Gardiyanlar genellikle vardiyalı olarak görev yapmaktafdır. 3 ‘lü vardiya sistemine göre sabah 08:00- 16:00 , 16:00 ‘den 00:00 ‘a kadar, 00:00’dan 08:00’e kadar olmak üzere mesai saatleri bulunur.

2018 2019 Gardiyan Alımları Ne Zaman, Gardiyan Alımı 2016, Gardiyan Alımları Ne Zaman 2016

Adalet Bakanlığı bünyesinde yapılan 2016 Koruma ve infaz memurluğu sınavı ile ilgili açıklama yapıldığı andan itibaren başvuru tarihleri ve başvuru şartları ile ilgili bilgiye bu başlıktan ulaşabilirsiniz.

Kimler (İnfaz ve Koruma Memuru) Gardiyan Olabilir?
İnfaz ve koruma memurlarının alımları için lise, ön lisans ve lisans mezunları görev alabiliyor. Lise ve ön lisans mezunları vardiyalı olarak çalışmaktadır. Lisans mezunlarının ünvanı gardiyan olarak geçer (infaz ve koruma memuru) fakat söz konusu görevdeki lisans mezunları masa başı iş yapmaktadır.Gardiyanların Adalet Bakanlığı bünyesinde göreve başlayabilmeleri için bazı özel şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Erkekler ve Kadınlar için boy ve kilo oranı bunların başında gelmektedir. Gardiyan olarak istihdam edilecek personellerin herhangi bir psikolojik ve bedenen rahatsızlığının olmaması gerekmektedir.

89 yorum

 1. arkadaslar tarıh suan bellı degılmış ama 2012 de en son alımlar mayıs ta olmuş sureklı takıp edelım bu arada kızlar için boy 1.60 erkekler için 1.70 imiş kpss puanını da en az 70 olması gerekıyormuş tabı torpıllıler 50 ile -de yerlesıyor o da ayrı hakkımızda hayırlısı inş bızım gıbı garıplerde sevınır ne dıyelım

 2. şu araştırma yapmadan bilgi bekleyen arkadaşlara şaşırıyorum nasıl oluyorda bu kadar cahice bu olaya yaklaşıyosunuz.. saçma sapan sorular sorup duruyosunuz. Ben hergn her dakika araştırma yapıyorum bunun hayaliyle gün deçiriyorum ama bazıları armut piş avucumadüş diye bekliyolar. Yazık ya. ( bazıları hariç tabi onlar kendini biliyor….) başarılar.

 3. gardiyanlık seçimiyle hayalimi gerçekleştircektim ama ailemin sağlık sorunu yüzünden başvuruları kaçırdım kpss den 79 aldım 1.75 boy 50 kilo gardiyanlığa uygundum. ne yapabilirim yardımcı olamaz mısınız?

  • Sözlü sınav ve mülakata; merkez, sınavda (KPSS) en az 70 puan alan öğrenci adaylarından Bakanlıkça belirlenen kadro sayısının 5 katı infaz ve koruma memurluğu öğrenci adayı, hukuk fakültesi veya adalet meslek yüksek okulları mezunlarına öncelik verilmek suretiyle çağrılacaktır.

   İnfaz ve koruma memurluğu öğrenci adaylığında, atama yapılacak yer adlî yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlıkları için kadro sayısının 5 katı ayrı ayrı belirlenecektir. (Örnek: Kahramanmaraş Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılacak sınavda, Diyarbakır Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığının yetki alanında bulunan ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerine toplam 40 erkek infaz ve koruma memuru öğrencisi alınacağından bu sayının 5 katı olan 200 kişi, 13 bayan infaz ve koruma memuru öğrencisi alınacağından bu sayının 5 katı olan 65 kişi sözlü sınav ve mülakata çağrılacaktır.)

   Sınava alınacak öğrenci adayları sözlü sınav ve mülakat tarihinden önce sınavın yapılacağı komisyonların ilan panolarında, aynı zamanda sınavın yapılacağı yer Cumhuriyet Başsavcılığının internet sitesinde 07 Aralık 2012 tarihinde ilan edilecek, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır

 4. ya arkadaşlar 70 puan üstü aldınız mi tamamdir diğeri torpile bakar varsa yağlı bir kapınız direk olursunuz ama yoksa bosuna paranızı harcamayın ,mülakat eşittir torpil :-)2245

 5. merak ettiğim bir şey var kpss 2011/2 yerleştirmelerinede yerleştirilemedim orta öğretim düzeyindeyim 71.812 puanım var değerli büyüklerimiz lütfederde 2012 gardiyan alım tarihini ve kaç kişi alacaını açıklarsa gardiyan olma şansım varmı

 6. ercan bey 18 yaşını doldurmuş 30 yaşını bitirmemiş olmanız gerekiyor yaş sınırı bu… Erhan şeker bey siz ise 70 ten düşük puan aldığınız için başvuru yapamıyorsunuz inşallah bir daha ki sınavda 70 üzri alırsınız şimdiden başarılar diliyorum..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.