Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Fındık Eksperliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Fındık Eksperliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Fındık Eksperliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Fındık Eksperliği Bölümü Tanıtımı:

Programın amacı, fındık üretimi ve pazarlanması ile ilgili konularda, ara insangücünü yetiştirmektir. Bu programa girmek isteyenlerin biyoloji ile ilgili bu alanda başarılı ticaret ve pazarlamadan, zaman zaman açık havada çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları gerekir.

Programın Amacı: Fındık eksperliği programının amacı, fındık üretimi ve pazarlaması ile ilgili konularda ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Fındık eksperliği programında matematik, genel istatistik, ekonomi, toprak bilgisi, fındık tarımı, kültür teknik, bitki besleme ve gübreleme tekniği, fındığı kurutma ve depolama ve fabrika işlemleri teknolojisi, fındığı alım hesapları ve bilgisayar gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Fındık eksperliği programına girmek isteyenlerin biyoloji ile ilgili ve bu alanda başarılı, ticaret ve pazarlamadan, zaman zaman açık havada çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Fındık eksperliği programını bitirenlere “Fındık Eksperi” ünvanı verilir. Fındık eksperi iyi kalite fındık üretimi için toprağın bakımı, fidanların dikilmesi, bakımı, ürünün toplanması konularında üreticilere bilgi verir. Fındıkların depolanması, paketlenmesi ve pazarlanması ile ilgili işleri ziraat mühendisinin denetimi altında yürütür.

Çalışma Alanları: Fındık eksperleri Fisko Birlikte, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda, Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığına bağlı İhracat Baş Kontrolörlüklerinde görev alabilirler.

Fındık Eksperliği Nedir, Fındık Eksperliği Ne İş Yapar, Fındık Eksperliği Maaşları, Fındık Eksperliği İş İmkanları, Fındık Eksperliği İş Çalışma Alanları, Fındık Eksperliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Fındık Eksperliği Bölümünün Geleceği, Fındık Eksperliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Fındık Eksperliği Bölümü Tercih Edilir mi, Fındık Eksperliği Tanıtımı, Fındık Eksperliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Fındık Eksperliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Fındık Eksperliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Fındık Eksperliği İş Bulma Durumu

> Fındık Eksperliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz