Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Fidan ve Fidecilik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Fidan ve Fidecilik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Fidan ve Fidecilik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Fidan ve Fidecilik Bölümü Tanıtımı:

Bu programın amacı, ziraat alanında fidan ve fide yetiştiriciliği, aşılama ve sulama gibi alanlarda uzman yetiştirmektir.

Programın Amacı: Fidan ve fidecilik programının amacı sebze, meyve ve süs bitkilerinin fide ve fidanlarının yetiştirilmesinde çalışacak ana insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Fidan ve fidecilik programında genel ekonomi, bilgisayar, bitki fizyolojisi, bitki morfolojisi tarımsal meteoroloji, fide ve fidancılıkta sulama sistemleri, süs bitkileri yetiştirme teknikleri gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Fidan ve fidecilik programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, bitki üretmekten ve açık havada çalışmaktan zevk alan, bedence sağlam, dayanıklı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Fidan ve fidecilik programını bitirenlere “Fidan ve Fidecilik Teknikeri” ünvanı verilir. Fidan ve fidecilik teknikeri çalıştığı kurumda ziraat mühendislerine yardımcı eleman olarak fide ve fidanların üretim planlarının hazırlanması, gübreleme, sulama, budama gibi işleri yürütür, genellikle açık havada çalışır.

Çalışma Alanları: Fidan ve fidecilik teknikerleri devlete veya özel sektöre ait fidanlıklarda veya çiftliklerde çalışabildiği gibi az bir sermaye ile kendi işlerini de kurabilirler, yenilikleri izleyebilen ve kendini geliştirebilen bir tekniker her zaman iyi bir iş bulabilirler.

Fidan ve Fidecilik Nedir, Fidan ve Fidecilik Ne İş Yapar, Fidan ve Fidecilik Maaşları, Fidan ve Fidecilik İş İmkanları, Fidan ve Fidecilik İş Çalışma Alanları, Fidan ve Fidecilik Mesleği Hakkında Bilgiler, Fidan ve Fidecilik Bölümünün Geleceği, Fidan ve Fidecilik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Fidan ve Fidecilik Bölümü Tercih Edilir mi, Fidan ve Fidecilik Tanıtımı, Fidan ve Fidecilik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Fidan ve Fidecilik Mezunları Ne İş Yaparlar , Fidan ve Fidecilik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Fidan ve Fidecilik İş Bulma Durumu

> Fidan ve Fidecilik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz