Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü Tanıtımı:

Fars Dili ve Edebiyatı programında Farsça dilbigisi, İran tarihi, coğrafyası, İslamiyet’ten önceki İran dilleri, dinleri ve edebiyatları, İslami İran Edebiyatı hakkında eğitim ve araştırma yapılır. Mezunlar eski yazma eserlerin bulunduğu kütüphanelerde, müzelerde görev alabilirler. Üniversitelerin ilgili fakültelerinde bilimsel çalışma yapabilirler. Fars dili ve edebiyatı programında Farsça dil bilgisi, İran tarihi, coğrafyası, İslamiyet’ten önceki İran dilleri, dinleri ve edebiyatları, İslami İran edebiyatı hakkında eğitim yapılmaktadır.

Fars Dili ve Edebiyatı Nedir, Fars Dili ve Edebiyatı Ne İş Yapar, Fars Dili ve Edebiyatı Maaşları, Fars Dili ve Edebiyatı İş İmkanları, Fars Dili ve Edebiyatı İş Çalışma Alanları, Fars Dili ve Edebiyatı Mesleği Hakkında Bilgiler, Fars Dili ve Edebiyatı Bölümünün Geleceği, Fars Dili ve Edebiyatı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü Tercih Edilir mi, Fars Dili ve Edebiyatı Tanıtımı, Fars Dili ve Edebiyatı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Fars Dili ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yaparlar , Fars Dili ve Edebiyatı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Fars Dili ve Edebiyatı İş Bulma Durumu

> Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ismilazimdegil dedi ki:

  1999 mezunuyum.1997de atananlar kadrolu ben de hsla ücretli ogretmenim.hayat gecti gitti elde var sıfır fars dili okuyacagima hic okumasaydim keske.Devlet bizi hep disladi hakir gördü.

  1. Ismilazimdegil dedi ki:

   Evet devlet bize hic sahip çıkmadı. Oysaki reisi hep destekledik.fetoler ve yandaşları devletin cigerine oturdu.ben artik ücretli ogretmenlik bile bulamıyorum. Allaha havale ettim.22 Şubat’ta Farsça Urduca ve Korece okullarda okutulacak diye resmi gazetede yayınlandı. Yine reisi destekledik.ama secimden sonra ne bir haber ne de bir sey.perisan bir durumda ucretli ogretmenlik çıksın diye bekliyorum.yasim oldu 48.Ahhhhhh imtihanim ne zormuş allahım.

 2. Gulumser dedi ki:

  Açık ogretim fakultesnden okunabiliyo mu

 3. Sümeyye dedi ki:

  Merabalar face hesabınız var mı? Bölümü kazanabilmemiz için ingilizceden mi gireceğiz?

Yorum Yaz