Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2021

Eşler İçin Okunacak Muhabbet Duası

Evde Eşler İçin Okunacak Muhabbet Duası

Günümüzde geçim sıkıntısı, günlük hayatın stresi ve bunun gibi pek çok neden, eşler arasında kavga ve geçimsizlik gibi sorunların baş göstermesine neden oluyor. Ailede çocukların da olması bu kavgaların daha çekilmez bir hale getiriyor. Çocuklar da bu kavgalar sırasında arada kalıyor ve psikolojileri olumsuz yönde etkiliyor.

Eşler arasındaki muhabbetin artması için okunacak bazı dualar var. Bu duaları okuyan eşler arasında sevgi, saygı ve muhabbet tohumları en kısa zamanda büyür inşallah.

Kur’an-ı Kerim’deki Duhan Suresi’nin 25. ayetini (Kem terakü min cennatin ve u’yün) kavga eden çiftlere 21 veya 71 defa okumak, onları sakinleştirir.

Şu dualar da aile içi geçimsizliği önlemek ve çiftler arasındaki mutluluk duygusunu arttırmak için okunmalıdır. Bu duayı yapanın mutlu bir ailesi olur:

–        Sabah akşam yedi defa şu dua okunmalı: Hasbiyallahü la ilâhe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbü’l-Arşi’l-Azim.

Duanın anlamı: Allah’tan başka ilah yoktur. Yalnızca O’na inanırım. O, bütün evrenin Rabbidir.

–        Bununla birlikte Resullullah Efendimiz (S.A.V) geçimsizliğe karşı her gün 3 İhlas ve 1 Fatiha Suresi okumanın çok faydalı olacağını söylemiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz