Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Mart 2021

Ermeni Sorunu Nedir

Çok kez gündeme gelen Ermeni Sorunu nedir kısaca bilgi aktaracağız. Ermeni sorunu hakkında bilgi

Ermeni sorunu Osmanlı döneminden başlayarak günümüze kadar uzanmış siyasi bir konudur. Batı ülkeleri de bu konuyla yakından ilgilenir.

Birinci Dünya Savaşından sonra yaşanan Ermeni kırımının Osmanlı Devleti tarafından kasıtlı ve bilinçli olarak yapıldığını savunan Ermeniler bunun bir soykırım olduğunu iddia etmektedirler. Konunun adli makamlara taşınmasıyla global bir problem niteliğini almasıyla durum iyice karmaşıklaşmış olsa da Türkiye Cumhuriyeti bu iddiaları kabul etmemekte ve karşı iddialar sunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin karşı iddiasına göre Ermeni kırımı dönemin şartları, savaş koşulları, hastalıklar, bölgede hakim olan çete ve aşiretlerin saldırıları neticesinde olmuş, devletin kontrolü dışında bir olaydır.

Ermeni Sorunu Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. furkan dedi ki:

    merhaba bana 93 harbi sonrası ermeni mesele ortaya çıkış, ermenilerin kıskırtılması, ermenilerin cıkardıgı olaylar, Kıbrıs’ın İngiltere Yönetimine Bırakılması, Tunus’un Fransızlar Tarafından İşgali ve Mısır’ın İngilizler Tarafından İşgali lazım ama 1. dunya savaşından sonraki degil 93 harbi donemi nolur yardımcı olun :S

  2. furkan dedi ki:

    Ermeni meselesini maddeler hakkında yazar mısınız ?

Yorum Yaz