Empati Nedir Faydaları Nelerdir

empati ile ilgili görsel sonucu

İnsanların daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için insanlar tarafından bilinmesi ve uygulanması gereken bir takım kavramlar vardır. Bu kavramlardan biri de şüphesiz ki empati olmaktadır. Empati, bir diğer adı olan eşduyum ile de bilinmektedir. Peki empati nedir ve faydaları nelerdir? Bu soruya ait cevabı bilmek, hatta bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek, insanlar arası iletişimin daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayacağından dolayı, sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazıda empati nedir faydaları nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

empati ile ilgili görsel sonucu

Empati, bir insanın kendisini başka bir insanın yerine koyarak onu anlaması ve içselleştirmesi anlamına gelmektedir. Empati kurmak, günümüzün en ihtiyaç duyduğu kavramlardan bir tanesidir. Çünkü empati kuran insanların yoğun olduğu bir toplumda, insan ilişkileri her zaman daha iyi ve sağlıklı olacağından dolayı o toplumda huzur daha fazladır. İnsanlar sürekli olarak birbirleri ile iletişim halinde olduklarından dolayı da, empati çok önemli bir olgu olmaktadır. Empati, sadece yetişkinler için değil bebeklerde bile bulunabilmektedir. Bu durum birbirimizi daha iyi anlamamıza, kötü düşünmemize ve insanlar arası diğer tüm iyi kavramların oluşmasını sağlamaktadır.

Bir insanın tam anlamıyla empati kurabilmesi için, karşısındaki kişinin yerine kendisini koyması ve olaylara onun bakış açısından bakması gerekmektedir. Bu sayede ne hissettiğini daha iyi anlar ve hareketlerini daha iyi algılama şansı olur. Bu durum hem insanın kendisini hem de toplumu daha mutlu eder.

Empati Nedir Faydaları Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.