Elini Ağır Tutmak Deyimi İle İlgili Cümleler

Deyimler her ne kadar çok eski zamanlarda ortaya çıkmış olsalar da, günümüzde çok fazla kullanıldıklarını görebilmekteyiz. Deyimlerin kullanım alanları çok geniş olduklarından dolayı, her konuyu deyimler ile ifade etmek mümkün olabilir. Bir insan herhangi bir olayı ya da duyguyu mecazi anlam katarak anlatmak istiyor ise deyimlerden faydalanabilir. Deyimlerin insan hayatındaki yeri ve önemi çok büyüktür. Günümüzde sık sık kullandığımız deyimlerden bir tanesi de elini ağır tutmak deyimi olmaktadır. Peki bu deyim ne anlama gelir? Bu ve buna benzer sorulara ait yanıtları bulmak istediğinizi düşünerek hazırlamış olduğumuz bu yazıda elini ağır tutmak deyimi ile ilgili cümleler kısaca bilgi vereceğiz.

Elini ağır tutmak deyimi ile anlatılmak istenen, bir insanın herhangi bir konu ile ilgili yavaş bir biçimde hareket etmesi olmaktadır. İnsanlar gün içerisinde acele etmeye ihtiyaç duymadığı durumlarda yavaş hareket edebilirler. Bu duruma mecazi anlam katmak istenirse de elini ağır tutmak deyimi ile ifade edilebilir. Her insan hayatının her alanında elini ağır tutmak deyimini kullanabilir.

Elini ağır tutmak deyimi ile ilgili cümlelere örnekler

Resmen sıra bana gelmesin diye, inat uğruna elini ağır tuttu.

Başka fırsatlar yakalama imkanım olur diye elimi ağır tutuyorum.

Bence hemen karar verme, elini ağır tutsan iyi edersin.

Acelemiz var, elini ağır tutarsan yetişemeyiz.

Ben hızlı ol dedikçe, o elini ağır tutmaktan vazgeçmedi.

Elini Ağır Tutmak Deyimi İle İlgili Cümleler Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.