Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Elektronik Mühendisliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Elektronik Mühendisliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Elektronik Mühendisliği Bölümü Tanıtımı:

Bu mühendislik dalının amacı ve alanı kuvvetli (elektrik) ve zayıf (elektronik) akımlarla çalışan sistemlerin yapımı, geliştirilmesi, elektrik üretilmesi, iletimi,dağıtımı ve sistemin bakımı ile ilgili eğitim ve araştırma yapmaktır. Bu programların mezunları Ptt, Trt, Tek gibi kamu kuruluşlarının yanısıra haberleşme, bilgisayar, bakım-onarım konularında faaliyet gösteren tüm kamu kuruluşlarında ve özel kuruluşlarda iş bulabilmekte ya da serbest çalışmaktadır.

Elektronik Mühendisliği Nedir, Elektronik Mühendisliği Ne İş Yapar, Elektronik Mühendisliği Maaşları, Elektronik Mühendisliği İş İmkanları, Elektronik Mühendisliği İş Çalışma Alanları, Elektronik Mühendisliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Elektronik Mühendisliği Bölümünün Geleceği, Elektronik Mühendisliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Elektronik Mühendisliği Bölümü Tercih Edilir mi, Elektronik Mühendisliği Tanıtımı, Elektronik Mühendisliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Elektronik Mühendisliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Elektronik Mühendisliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Elektronik Mühendisliği İş Bulma Durumu

> Elektronik Mühendisliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Resul Çoşkun dedi ki:

    meslek lisesi 12. sınıf öğrencisiyim elektrik mühendisliğini istiyorum ama sayısalım o kadr iyi değil yapacağımada zannetmiyorum sizce sayısal olmadan kazanabilir miyim ?

  2. efsane dedi ki:

    meslek lisesine gitmelisin

  3. AYŞEGÜL MELEK dedi ki:

    elektirik teknisyeni olmak istiyorum onun için ne yapmam gerekiyor 7.sınıftayım lütfen bana gereken bilgiyi verirmisiniz bu arada çok güzel bir meslek herkese öneriyorum …

Yorum Yaz