Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Ekmekçilik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Ekmekçilik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Ekmekçilik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Ekmekçilik Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Ekmekçilik programının amacı, modern yöntemlerle çeşitli tipte ekmek üretiminde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Ekmekçilik programında matematik, fizik, kimya gibi temel bilim dersleri, bilgisayar, elektro tekniği, hububat bilgisi, un üretimi, ekmek çeşitleri imalatı, ekmek imalat makineleri ve tarım ürünleri gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yapılmaktadır.

Gereken Nitelikler

Ekmekçilik programına girmek isteyenlerin, biyoloji ve kimyaya ilgili kimseler olmaları gerekir

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Ekmekçilik programını bitirenlere “Ekmekçilik Teknikeri” unvanı verilir. Ekmekçilik teknikeri, ekmek üreten tesislerde çeşitli katkı maddeleri kullanılarak değişik tipte ekmek üretimi için gereken işlemlerin planlanması ve yürütülmesinde gıda mühendislerinin denetimi altında görev yapar.

Çalışma Alanları

Ekmekçilik teknikerleri, kamu sektöründe, özel sektöre bağlı ekmek fabrikalarında ve kurumlarda çalışabilirler. Ekmekçilik teknikerliği yeni bir meslek olup, bu alanda iş bulmak oldukça kolaydır.

Ekmekçilik Nedir, Ekmekçilik Ne İş Yapar, Ekmekçilik Maaşları, Ekmekçilik İş İmkanları, Ekmekçilik İş Çalışma Alanları, Ekmekçilik Mesleği Hakkında Bilgiler, Ekmekçilik Bölümünün Geleceği, Ekmekçilik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Ekmekçilik Bölümü Tercih Edilir mi, Ekmekçilik Tanıtımı, Ekmekçilik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Ekmekçilik Mezunları Ne İş Yaparlar , Ekmekçilik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Ekmekçilik İş Bulma Durumu

> Ekmekçilik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz