Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2020

Edisona Teşekkür Mektubu Yazınız (Ampülün Mucidi)

Edisona teşekkür mektubu yazınız (Ampülün icadı), Thomas Edison Teşekkür Mektubu

TEŞEKKÜRLER EDİSON

Merhaba Edison,

Dünyayı, bilimi tanıdıkça seninde tarihin en büyük ve en önemli mucidi olduğunu öğrendim. Aslında hiç farkına bile varamamıştık bu güzel şeyin. Şuanda hayatımızın her alanında ve her noktasında senin eserin olan elektriği kullanıyoruz. Eminim sen çok zorluklar çektin bu deneyleri yaparken. Çünkü senin zamanında sen elektriği Ampülü bulmadan önce herkes gaz lambaları ile yaşıyordu. Oysa ki şimdi geceleri bile lambalarımız olduğu için hayat çok kolay. Sen bu insanlığa büyük bir eser bıraktın. Bu yüzden senin ismin hiç unutulmayacak ve her zaman tarih ve bilim kitaplarında ismin yaşayacak. Senin sayende geceleri karanlıklarda kalmıyoruz. Geceleri bile her yer ışıl ışıl ve aydınlık. Kullandığımız ütü senin sayende çalışıyor, izlediğimiz televizyon senin sayende çalışıyor.

Sahip olduğumuz tüm elektrik ürünlerini senin sayende kullanıyoruz.  Diğer bilim insanları da birçok şey kattı insanlığa fakat sen tam 1903 tane eser bıraktın bugüne. Lambayı nasıl icat ettiğini çok merak ediyorum. Eminim o zaman sende ortaya nasıl bir şey çıkacağını tahmin etmiyordun. Çok emek verdin ve bizlere büyük bir hediye bıraktın. Hepimiz bulduğun lamba için sana çok teşekkür ederiz.

Sizler de Aşağıdan Ampulün Mucidi Thomas Edisona Teşekkür Mektubu ya da Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Nikola Tesla'yı ne ara unuttunuz dedi ki:

  Bir kere edişini sahtekarİn teki Nicolas Tesla elektriği bulmasaydı ampul hiç bir işe yaramazdı

 2. asya dedi ki:

  çok teşekkürler

 3. nikola tesla'yı ne ara unttunuz ? dedi ki:

  Ben yazacak olsam “Yalnız Tesla’dan da iyi çalmışsın tuttun seni,idolümsünüz.Ben de ileride senin gibi çalacağım.Sonra paraya para demiyecdğim.Oh ne güzel !” derdim.E hakkını vermek gerek ?

 4. alper dedi ki:

  çok sağolun

 5. ayşe58 dedi ki:

  sizde çok kuralcısınızz

  1. dsf dedi ki:

   sen değil misin

Yorum Yaz