Ecele Çare Olmaz Atasözünün Anlamı

ecele çare olmaz ile ilgili görsel sonucu

İnsan, bu dünyadaki en özel varlık olduğu gibi en güçlü varlık da olmaktadır. İnsanlar eski zamanlardan beri çok fazla şey icat etmişler ve bu icat ettikleri şeyleri her geçen gün daha da fazla geliştirmişlerdir. İnsan yapısı gereği çok güçlübir varlıktır ve canlılar arasında en özel varlık insandır. İnsanın hayatta hükmedebildiği çok fazla şey olmasına rağmen hükmedemediği tek bir şey vardır, o da ölümdür. Her insan bir gün ölecektir ve bu ölüme hiçbir insan engel olamamaktadır. Bu konuyu daha iyi bir şekilde ifade etmek amacı ile atalarımız eski zamanlarda bir söz söylemiştir. Bu söz ecele çare olmaz olmaktadır. Peki bu sözün anlamı nedir?

ecele çare olmaz ile ilgili görsel sonucu

Atasözlerinin hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Her atasözü bizim için bir ders verici niteliğe sahip olmakta olup her alan ya da her konu ile ilgili bir atasözünün var olduğunu biliriz. Ecele çare olmaz atasözü ile anlatılmak istenen ise ecel kapıyı çaldığı zaman insanın yapacak hiçbir şeyinin bulunmaması demektir. İnsan ne kadar ölüme çare ararsa arasın, tek çaresini bulamayacağı şey ölüm olmaktadır.

Hastalık tedavi edilebilir fakat bu tedavi durumu hiçbir zaman sonsuza kadar sürmez. Her canlı bir gün ölümü tadacak olup bu gerçek ile yaşarlar. Bu yüzden atalarımız insanlar için ecele çare olmaz atasözünü söylemiştir.

Ecele Çare Olmaz Atasözünün Anlamı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.